Elazığ'da Yasak Başladı, Herkes Maske İle Sokağa Çıktı

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında sokağa maskesiz çıkmanın yasaklandığı Elazığ’da, vatandaşlar 4 günlük kısıtlamasının bitmesiyle maske takarak dışarı çıktı.

Elazığ'da Yasak Başladı, Herkes Maske İle Sokağa Çıktı

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da Covid-19 ile mücadele kapsamında her türlü tedbirin alınmasıyla kısa sürede önemli başarı elde edildi.

Bayram öncesi 20 gün yeni vaka görülmeyen kentte il dışından gelenler nedeniyle Covid-19 testi pozitif çıkan 10 kişinin hastanede tedavi altına alınmasıyla 4 apartman ise karantinaya alındı.

Vali Çetin Oktay Kaldırım ise İl Pandemi Kurulu tarafından bugünden itibaren maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığını bildirdi.

Kentte yaşayanlar 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasından sonra bugün sabah erken saatler de hem işlerini halletmeye, hemde çalıştıkları yerlere gitmek için sokağa çıktı.

Salgına karşı alınan tedbirler kapsamında vatandaşların sosyal mesafeyi korumaya ve maske takmaya özen göstermesi dikkat çekti.

UĞUR: HERKESİN BU KONUDA DUYARLI OLMASI LAZIM

Maske takılması gerektiğine dikkat çeken vatandaşlardan Ahmet Uğur, “Salgın bir hastalık var. Bu süreçte maske çok önemli olduğu için takılması şart. Herkesin bu konuda duyarlı olması lazım” dedi.

KATKAT: HEM KENDİMİ HEM DE DİĞER İNSANLARI DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIM

4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının geçtiğini anımsatan Musa Katkat, “Elazığ’da maskesiz sokağa çıkmak yasak. Ama biz yine de tedbir amaçlı dışarı çıktığımda, işi gittiğimde mutlaka maskemi takıyordum. Hem kendimi hem de diğer insanları düşünmek zorundayım. Karşıdaki insan hasta olmayabilir belki de ben de vardır. Onun için niye diğer insanın hakkına gireyim ki. Herkes bu konuda duyarlı olmalı ve maske takmalıdır” diye konuştu.

TARİHEBAKAN: BU SÜREÇTE SOSYAL MESAFEYİ KORUMAMIZ LAZIM

Alınan maske takma zorunluluğunun yerinde olduğunu dile getiren Necdet Tarihebakan ise, “Sağlık çalışanları ailelerinden fedakarlık ederken bizde elimizden geldikçe kurallara uyalım. Bu süreçte sosyal mesafeyi korumamız lazım. Bugün bir maske 1 lira uyulsun kurallara kimse maskesiz dışarı çıkmasın biran önce normal hayata dönülsün” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
23
23 - 6 ay Önce

FOTOĞRAFLARDAKİ EMMİLERİN ÇOĞU 65 YAŞ ÜZERİ GÖRÜNÜYOR. YASAK BİTMEDİ SÖYLEYİN. BİDE GAZİ CADDESİNDE GEZMESEKTE OLUR BİRAZ DAHA SABIR EDİN.

Adnan2323
Adnan2323 - 6 ay Önce

Sürsürüde ben görmedim maskeyle gezeni. Farklı şehirlerde yaşıyoruz demekki.

doğru söli
doğru söli @Adnan2323 - 6 ay Önce

doğukentte aynı durumda. çocuklar gençler sokaklarda geziyor. uyarılar ve tedbirler yetersiz.

SIRADAKİ HABER

banner7