Elazığ'da Yıkım Çalışmaları Sürüyor

Elazığ depreminin ardından hasar alan yapılarla ilgili hak sahipliği sürecinin tamamlanmasıyla hızlanan yıkım çalışmaları kent merkezi dahil şehrin bir çok noktasında aralıksız sürüyor.

Elazığ'da Yıkım Çalışmaları Sürüyor

24 Ocak'da meydana gelen 6.8'lik depremin ardından bir tarafta yeni konut yapımları sürerken, bir tarafta da yıkım çalışmaları devam ediyor.

Geçtiğimiz aydan itibaren hak sahipliği sürecinin tamamlanmasıyla birlikte kentin bir çok noktasında yıkım çalışmasına hız verildi.

Kent merkezi başta olmak üzere mahallelerde de hasar alan ve yıkım kararı verilen 15 bin 120 yapının yıkımı için belirlenen periyotlar dahilinde yapılan ihalelerle yıkımlar yapılıyor.

4 bin civarında yapının yıkıldığı kentte, hemen hemen her mahallede başlayan yıkım çalışmaları nedeniyle enkaz bir şehri andırıyor.

Konutların yanı sıra şehir merkezinde hasar alan bazı iş merkezlerinin de yıkımları yapılıyor.

Yıkımlar nedeniyle merkezde bazı caddeler trafiğe kapatılması nedeniyle zaman zaman ulaşımda sorunlar yaşanıyor.


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Yıkılan yerlerin molozu tam alınmıyor. Yıkılan ama tepe gibi moloz yığını bırakılan çok yer var. Merkezde ciddi bir otopark ihtiyacı var. Bunların yeri yapılıncaya kadar paralı yada parasız otopark yeri olarak kullandırılırsa hem şehir trafiği çok rahatlar hemde o bölgedeki mağdur esnaflardan alışveriş yapıp arabasına koyup giden müşteri artar.

Elazığ
Elazığ - 2 yıl Önce

Evlerimizi yerinde istiyoruz imar planını düzeltin bizde evlerimizi yaptıralım artık mağdur olmayalim

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109