Elazığ'daki Vaka Sayısı Artıyor, Vatandaşlar Resmi Sayı Bekliyor!

Koronavirüsle mücadele dünya genelinde devam ederken, Elazığ’da vaka sayısındaki artışın devam ettiği öğrenildi. Şehirdeki vaka sayısı resmi olarak açıklanmasa da hastanelerde ek polikliniklerin açıldığı öğrenildi. Öte yandan Elazığ’daki vaka sayısının açıklanmaması nedeniyle çeşitli dedikoduların oluştuğu ve kamuoyunda afaki rakamların söylendiği belirtildi.

Elazığ'daki Vaka Sayısı Artıyor, Vatandaşlar Resmi Sayı Bekliyor!

Türkiye'de koronavirüsle mücadelede 1 Haziran itibarıyla hayata geçen kontrollü normalleşme süreciyle birlikte Elazığ’da vaka sayısındaki artış devam ediyor.

Elazığ’da resmi makamlarda tarafından koronavirüs tanısı konulan hasta sayısı kamuoyuna açıklanmazken, edindiğimiz bilgiye göre Elazığ’daki vaka sayısındaki artış gün geçtikçe devam ediyor.

ELAZIĞ’DA PANDEMİ SERVİSLERİ ARTIRILIYOR

Şehirdeki vaka sayısı her ne kadar gizemini korusa da hastanelerdeki pandemi servislerinde yoğunluk olduğu öğrenildi. Öte yandan Fırat Üniversitesi Hastanesi’ndeki pandemi servisi 4’e çıkarıldı. Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde ise pandemi polikliniklerinin artırıldığı.

DİKKATLİ OLALIM! TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM

Sağlık İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler filyasyon çalışmalarıyla beraber karantinalarını sürdürürken vatandaşlardan dikkatli olunmaları istendi.

Vaka sayısının her geçen gün arttığı Elazığ’da vatandaşlardan sosyal mesafe, maske ve el hijyeni konularına riayet etmeleri gerektiği ifade edildi. 

BAZI ŞEHİRLERDE VAKA SAYILARI AÇIKLANIYOR

Bazı şehirlerde belirli periyotlarla vaka sayılarına ilişkin bilgiler veriliyor. Ancak Elazığ’da yaklaşık son 3 aydır vaka sayısına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmaması vatandaşlarda da rehavetin oluşmasına neden olduğu ifade ediliyor. Ayrıca, Elazığ’da vaka sayılarını ilişkin dedikodular tekrar gündeme geldi. Resmi rakamlar açıklanmayınca Elazığ’daki vaka sayısına ilişkin afaki rakamlar kamuoyunun kafasını karıştırdı.

ELAZIĞ’DAKİ VAKA SAYISI İLK KEZ KANAL FIRAT’TA AÇIKLANMIŞTI

Elazığ’da resmi vaka sayısı ilk kez Mayıs ayında açıklandı. 24 Mayıs 2020 tarihinde Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, Kanal Fırat Televizyonu’nda yayınlanan “Furkan Dilaver ile Son Baskı” programına telefonla bağlanmış ve şehirdeki vaka sayısının 10 olduğunu belirtmişti.

Bu açıklamadan 5 gün sonrada dönemin Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım da 29 Mayıs tarihinde Cuma namazı sonrası açıklama yapmış ve şehirdeki vaka sayısının 10 olduğunu söylemişti.

banner89
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz
Yavuz - 6 ay Önce

Gerçek vaka sayısını açıklayacak bi babayiğitmi var memlekette. Varsada ben tanımıyorum

ali2323
ali2323 - 6 ay Önce

Yalan söylemektense susmayı daha uygun görüyor yöneticilerimiz...

Özge
Özge - 6 ay Önce

Siz açıklamadıkça millet maskesiz gezmeye , doğal olarak vakalarda artmaya devam edecek

Fırat Hastanesi Sınıfta Kalmıştır
Fırat Hastanesi Sınıfta Kalmıştır @Özge - 6 ay Önce

Malatya da İlçe Hastanesinde bile test yapılırken Adı Üniversite Hastanesi olan Fırat Tıp ayakta gelen hastaya test yapamıyor.

Yusuf Karabulut
Yusuf Karabulut - 6 ay Önce

Tabi çoğalır millet hastanye gidiyor korana olmuşsun diyip eve gt karantinaya yat onlarda gezmeye devam tabi çoğalır hastane yatırmazsa daha çok olur

saffet
saffet - 6 ay Önce

Dün ayda yılda bir çarşıya indim,amanAllah'ım o ne kalabalıktı öyle!!!!

Ali
Ali - 6 ay Önce

Yetkilileri beceriksizilk ve basarisizliklarini gizlemek için açıklama yapmıyorlar anladık bunu. Yoksa her vali açıklama yapıyor bizim vali sus pus. Elazig basini kulis yaparak sayı olarak bir bilgi alamıyorsa basın görevini bıraksın. Biliyorda konusmayorsa Basın biliyor ildeki bürokrata şirin görünmek adına haber yapıyorsa... Allah bize yardım etsin

...
... - 6 ay Önce

Vaka sayısı 10 olsa nolacak 100 olsa nolacak vaka artış sayısına göre mi hareket edeceksiniz. Maske mesafe tedbir. Artış olduğu belliyse kurallara uyulacak Diyarbakır Ve Malatya Da durumlar ortada Elazığ da ikisinin ortası oradan pay biçin artık. Bir gerçek var ki virüs çığ gibi büyüyor.

Cemil Tunç
Cemil Tunç - 6 ay Önce

İnstagramda @elazigsehirhastanesi23 diye bir sayfa var aşağı yukarı durumla alakalı çok güzel bilgiler veriyor.


SIRADAKİ HABER

banner7