Elazığ Depremiyle İlgili Önemli Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı

Elazığ’da meydana gelen yıkıcı depremle ilgili Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Cumhurbaşkanı Kararı’nda afetzedeler için yardım kampanyası düzenlenmesine karar verilerek kampanyanın koordinasyonunu sağlamak üzere AFAD görevlendirildi.

Elazığ Depremiyle İlgili Önemli Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı

Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremden zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlatılmasına karar verildi.

Yardım kampanyasına ilişkin “Cumhurbaşkanı KararıResmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

“YARDIM KAMPANYASI DÜZENLENMESİNE KARAR VERİLMİŞTİR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan 2093 sayısı kararda; “Elazığ’da meydana gelen deprem afetinden zarar gören afetzedeler için yardım kampanyası düzenlenmesine ilişkin ekli kararın yürürlüğe konulmasına, 5902 sayılı kanunun 23’üncü maddesi gereğince karar verilmiştir” denildi.

YARDIM KAMPANYASININ KOORDİNASYONUNU AFAD YAPACAK

Cumhurbaşkanı Kararı’nın devamında; “Elazığ’da meydana gelen deprem nedeniyle zarar gören afetzedeler için insani yardım kampanyası başlatılması kararlaştırılmış ve söz konusu insani yardım kampanyasının koordinasyonunu yapmak üzere Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevlendirilmiştir.

Kampanya kapsamında valilikler, belediyeler ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca toplanan yardımların aktarılması ya da gerçek ve tüzel kişilerce doğrudan bağış yapılması amacıyla kamu bankaları veya özel bankalar nezdinde açılacak hesaplar Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
rumuz yok
rumuz yok - 5 ay Önce

tek derdiniz var yardımlar değil mi yardımı siz yapmıssınız gibi görünün

Selo
Selo - 5 ay Önce

Hasarli binaya az hasarli rapor veren çalişanlari denetleyin önce milletin başina binalar yikilacak fazla masraf çikmasin diye kolonu çatlamis bur parmak giren yarıklara az hasarli rapor verenleri Allaha havale ettim.insan hayati bukadar ucuz yani.adam gibi islerini yapmadilar gözle çekiçle bina kontrol edildi gülünç ve komik.elazigin şehir merkezi komple yıkılmaliydi tarihi eserlere dönmüş binalar ne kadar az yıkım okadar gider vay anasini en ufak bisey olsun ailemin yadadigi binaya bakin bakalim yeri gökü inletmessem

SIRADAKİ HABER

banner7