Elazığ Diş Hekimleri Odası Bıçaklanma İle İlgili Açıklama Yaptı

Dün Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hekimi Uğur Dağ’ın ve yanındaki öğrencisinin bir hasta yakını tarafından bıçaklı saldırıya uğramasının ardından Türkiye Diş Hekimleri Birliği Elazığ Diş Hekimleri Odası bir basın açıklaması yaptı.

Elazığ Diş Hekimleri Odası Bıçaklanma İle İlgili Açıklama Yaptı

Dün Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde üzücü bir olay yaşanmıştı.

Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hekimi Uğur Dağ ve yanındaki öğrencisi, bir hasta yakını tarafından bıçaklı saldırıya uğramıştı.

Konu ile ilgili Türkiye Diş Hekimleri Birliği Elazığ Diş Hekimleri Odası bir basın açıklaması yaptı.

“TOPLUMUMUZ ŞİDDETİN HİÇBİR TÜRÜNE PRİM VERMEMELİDİR”

Türkiye Diş Hekimleri Birliği Elazığ Diş Hekimleri Odası tarafından yapılan açıklamada, “Dün Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinde Diş Hekimi U.D’ye saldırıda bulunulmuştur. Hekim arkadaşımızın ciddi bir sağlık probleminin olmayışı ve şüphelinin yakalanması bizleri bir nebze olsun rahatlatmıştır. Kabul edemediğimiz noktalar var. Her ne sebeple olursa olsun tek amacı insanları iyileştirmek olan hekimler şiddeti hak etmiyor. Bu şiddet ister sözlü ister fiziki olsun fark etmez. İnsanları sağlığına kavuşturmayı hedefleyen sağlık çalışanları sağlığından oluyor. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Hekimler rahat bir ortamda mesleklerini icra etmelidir. Hekimlik itibarı ve saygınlığı korunmalıdır. Toplumumuz şiddetin hiçbir türüne prim vermemelidir. Medyamız şiddeti öven ve onaylayan yayınlar yapmamalıdır. Tüm sağlık çalışanlarının haklarını korumak adına yanlarındayız. Biz büyük bir aileyiz. hepimize geçmiş olsun. Bir daha yaşanmaması dileğiyle…” denildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 15:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109