Elazığ Emniyet Müdürlüğü Açıkladı

Elazığ Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 155 Polis İmdat Hattına yapılan ihbarların önem arz ettiği belirtilerek ihbar esnasında paniğe kapılmadan en net bilgiyi paylaşmaları gerektiği istenildi.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Açıkladı

Emniyet Müdürlüğü tarafından 155 Polis İmdat Hattına yapılan ihbarlarla ilgili açıklama yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 155 imdat hattına ihbar yapılırken vatandaşların ihbarda bulundukları esnada paniğe kapılmadan en net bilgiyi paylaşmaları gerektiği ifade edildi.

“GÖREVLİ PERSONELİMİZİN EN ÖNEM VERDİĞİ HUSUSTUR”

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şu şekilde; “Elazığ İl Emniyet Müdürlüğümüzce, kentimizin huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla sahada yapmış olduğumuz çalışmalar sırasında vatandaşlarımız tarafından 155 Polis İmdat Hattımıza yapılan ihbarlar önem arz etmektedir. Gelen ihbarlar doğrultusunda belirtilen olaya etkin ve hızlı bir şekilde müdahil olarak en kısa sürede aydınlatabilmek amacıyla, doğru ekibi gecikmeye mahal vermeden olay yerine sevk etmek, görevli personelimizin en önem verdiği husustur.

“HASSASİYET GÖSTEREREK BİLDİRMELERİNİ ÖNEMLE RİCA EDERİZ”

Bu doğrultuda, vatandaşlarımızın karşılaştıkları mağduriyetleri veya olayları görevlilerimize ihbarda bulundukları esnada; paniğe kapılmaksızın söz konusu ihbarın kısa, öz ve belirleyici olmasına, verdikleri adresin en yakınında bulunan cami, okul, kamu binaları veya ticari işletmeler gibi herkes tarafından bilinen yerleri bildirmeye, olay mahallinden kaçtığı görülen aracın marka, model, plaka ve rengine;  şüpheli şahsın ise yaşı, cinsiyeti, fiziki yapısı ve kıyafetlerine hassasiyet göstererek bildirmelerini önemle rica ederiz” denildi.

HABER: SITKI TAŞEL

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109