Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ndeki Yoğun Bakım Servisleri Doldu!

Elazığ’da koronavirüs vaka sayısındaki artış devam ediyor. Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde yoğun bakım servisinin tamamen dolduğu öğrenilirken uzmanlar Elazığlı vatandaşların tedbirlerini artırması gerektiğini ifade ediyor.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ndeki Yoğun Bakım Servisleri Doldu!

Dünya koronavirüsle mücadele ederken Elazığ’daki vaka sayılarındaki artışta sürüyor.

Kontrollü normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte rehavete kapılan vatandaşlar maske, mesafe ve el hijyenini göz ardı etmeye devam ediyor.

Maske kullanımının istenilen düzeyde olmadığı Elazığ’da korkulan olmaya başladı.

ŞEHİR HASTANESİ’NDE YOĞUN BAKIM SERVİSLERİ DOLDU

Daha önceden koronavirüs testi için uzun kuyrukların oluştuğu Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde yoğun bakım servislerinin tamamen dolduğu öğrenildi. Elazığ’daki sağlık görevlileri hastalar için yoğun çaba sarf ederken tedbirin istenilen düzeyde olmaması yoğun bakım servislerinin dolmasına neden oldu. Vakaya yakalanan ağır hastaların yatırıldığı yoğun bakım servislerindeki yoğunluk özellikle son bir haftadır artmaya başlamıştı. 65 yatağın yer aldığı Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ndeki yatakların tamamı doldu. 

ELAZIĞ’DA 28 YAŞINDAKİ GENÇ VEFAT ETTİ

Ayrıca, Elazığ’da koronavirüse yakalanan 28 yaşındaki bir hemşehrimiz de hayatını kaybetti. Uzun süre tedavi gören ve hiçbir kronik rahatsızlığı olmayan 28 yaşındaki gencin vefat etmesi nedeniyle uzmanlar gençlerde rehavetin oluşmamasına bir kez daha dikkat çekti.

UZMANLAR KURALLARA UYULMASI İÇİN UYARIYOR

Öte yandan Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar uygulamasında Elazığ genelindeki çok yüksek riskli bölgelerin sayısı da artmaya devam ediyor. Haritayı yorumlayan uzmanlar; Elazığ’da vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kurallarına ciddi anlamda riayet etmeleri gerektiğini belirttiler.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Gamsız
Gamsız - 2 yıl Önce

Hâlâ daha koronavirüs diye bişeyin olmadığını iddaa eden gerizekalılar bu toplumda olduğu sürece ne hastaneler ne sağlık çalışanları nede aylardır gayret eden sağlık bakanımız bu salgınla baş edebilir. Allah bu salgını ciddiye alıp önlem alan ve tedbirli davranan herkesi korusun.

Kapalı Hastaneler Açılsın
Kapalı Hastaneler Açılsın - 2 yıl Önce

Elazığ da Sağlık Müdürlüğü ve Müdürlük yok mu, Hastanenin yöneticisi yokmu yahu madem 4 hastane kapatıp şehir hastanesi yeter dediniz neden yetemez halde Fırat Hastanesi top atmış, Şehir hastanesi batmış, özel hastane yüksek paralarla uyduruk test yapar hale gelmiş, hastalar yatırılmıyor. Ölmek üzere olan bile zorla uğraşılarak yatırılıyor. Covid hastaları evlerine gönderiliyor. Ambulanslar hem kovidli hemde normal hasta taşıyor. Ambulanslar hastalara zamanında yetişemiyor. Hastalar saatlerce Bahçede sağa sola yayılarak perişan halde test sırası bekliyor.Muradına eren otobüs minübüsle evlerine dönüyor. Şu hastaneyi yarım saat dolaşıp kepazelikleri sayfalara sığdıramazsınız. Sağlık Personelinin hastanın hasta yakınlarının psikolojisi bozulmuş, yahu bu memlekette sağlığı içinden çıkılmaz hale getirip milleti perişan etmek için yönetici geçinenleri özelliklemi seçip işbaşına getiriyorlar. Kapatılan Hastaneleri açmamak için bu kadar ısrar neden giden canlar kaybedilen hayatın telafisi var mı?

Dervaz
Dervaz @Kapalı Hastaneler Açılsın - 2 yıl Önce

Önce sen kendin önlemini al maske takmasın mesafeye dikkat etmezsin hijyen yok sonra hataneler niye doldu hükümet önlem alsın hükümet daha ne yapsın sana koca şehir hastanesini yaptı onu bile önlem almayarak doldurdunuz şimdi kalmışsın eski pis hastanelerden medet umuyorsun onuda 2 güne doldursun bu tedbirsizlikle

Pivot
Pivot - 2 yıl Önce

Nasıl hakediyorsaniz öyle yonetilirsiniz millette devlette tedbirleri elden bıraktı devlete hak veriyorum herkese bir polis mi gerek ama en çokta tedbirini alan bilinçli insanlara üzülüyorum gerisi umurumda değil

Pandemi Hastanesi Oluşturulmalı
Pandemi Hastanesi Oluşturulmalı - 2 yıl Önce

Tek hastane var Şehir Hastanesi artık hizmet veremiyor. Hastalar kabul edilmiyor evlerine gönderiliyor hem hayati tehlikeleri var hemde bulaştırma ihtimalleri var. Her covidli Pandemi hastanesine alınıp orada tedavi edilmeli

Hemşire
Hemşire - 2 yıl Önce

Hastanede çok ciddi idari sıkıntılar var Başhekimin istifa ettiği söyleniyor,sağlık müd.birgün daha hast gelmemiş,Allah Aşkına,sözleşmelerde liyakat arayın sadakat değil kaybeden elazığ oluyor idari kadro çok yetersiz.

Pandemi23
Pandemi23 - 2 yıl Önce

Koronanin başladığı günden bugüne kadar ,hastanede işim gereği girmedigim servis yoğun bakım kalmadi benim gördüklerimi görseniz inanın çoğunuz evinizden dışarı çıkmazsınız daha bu akşam yoğun bakımda vefat eden hastayı morga indirilirken gördüğümde yine göz yaşlarına boguldum ,acil pandemi önünde herkesi iç içe gezince görmek dehşet verici ,gördüklerimi yaşadıklarımi bir ben bir Allah bilir maskenizi takin takin takin

Kim yalan söylüyor.
Kim yalan söylüyor. - 2 yıl Önce

Bakan türkiye geneli doluluk oranı %60 dedi. Elazığda da %100 müş.

Bekir Deveci
Bekir Deveci @Kim yalan söylüyor. - 2 yıl Önce

Gazi Üni Başhekimi de açıklama yaptı. Ankara'dada yüzde yüzmüş

Gakkos23
Gakkos23 - 2 yıl Önce

Düğünler iptal edildi deniliyor daha bugün gece korna davul sesleri geliyordu geçelim onu arkadaş en büyük tehlike çay ocakları ve kahvehaneler ... Başka bir şey demiyorum


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109