Elazığ Gün Batımı İle Gün Doğumu Arasında Bekçilere Emanet

Son yıllarda Elazığ’da faaliyet gösteren gün batımı ile gün doğumu arasında 42 mahallede devriye atan çarşı ve mahalle bekçileri il emniyet müdürlüğü ekiplerine yardımcı görevli olarak kentin huzur ve güvenliğini sağlıyor.

Elazığ Gün Batımı İle Gün Doğumu Arasında Bekçilere Emanet

Kentin huzur ve güvenliğini sağlayan İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra son yıllarda faaliyet gösteren bekçilerde yoğun çaba sarf ediyor.

Kolluk kuvvetlerine yardımcı olarak görev yapan çarşı ve mahalle bekçileri gün batımı ile gün doğumu arasında görev yapıyor.

Nesne Takip Projesi uygulaması ile takip edilen bekçiler İl Emniyet Müdürlüğü’nün bilgi vermesi üzerine en yakın olay yerine anında intikal ediyor.

Ekiplere gelen ihbar üzerine Nesne Takip Projesi uygulamasından tespit yapılıp olay yerine en yakın yaya devriye olan bekçiler yönlendiriliyor.

Asayiş Şube Müdürü Bilge Ersoy Çimencan, Elazığ’da bekçilerin sayısının fazla olduğunu ve ihtiyaç olması halinde yine alım yapılacağını ifade etti.

Devriye sırasında olumsuz bir durum ya da ihbar alan bekçiler olayın önüne geçmek ve güvenliği sağlamak adına dakikalar ile yarışıyor.

Video:

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109