Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tablet Dağıtımıyla İlgili Açıklama Yaptı

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tablet dağıtımı ile ilgili açıklama yaptı. İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Bakanlığımız tarafından ilimize toplamda 2920 adet tablet gönderilmesi planlanmış olup, şu ana kadar 3. Faz kapsamında 970 adet tablet ilimize ulaşmıştır” denildi.

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tablet Dağıtımıyla İlgili Açıklama Yaptı

Koronavirüs sürecinde yurt genelinde okullar uzaktan eğitim sistemi ile eğitim hayatına devam ediyor.

Bu kapsamda maddi durumu yerinde olmayan öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tablet dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü de, Elazığ’da dağıtılan tabletler ile ilgili açıklama yaptı.

 “970 ADET TABLET İLİMİZE ULAŞMIŞTIR”

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Son günlerde Bakanlığımızca öğrencilerimizin uzaktan eğitim uygulamaları kapsamında eğitime erişimleri için ilimize gönderilen tablet bilgisayarların dağıtımı ile ilgili olarak kamuoyunun bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulmuştur. Bakanlığımız tarafından ilimize toplamda 2920 adet tablet gönderilmesi planlanmış olup, şu ana kadar 3. Faz kapsamında 970 adet tablet ilimize ulaşmıştır. Bu tabletler doğrudan Bakanlığımızın birçok parametreyi göz önünde bulundurarak belirlediği öğrencilerin isimlerine gelmiştir. Bakanlığımızca öğrenci isimleri belirlenirken, ailelerin sosyoekonomik durumu, ailedeki öğrenci sayısı, öğrenci başarısı gibi bazı kriterler temel alınarak her öğrenci için 100 üzerinden puanlama yapılmıştır”

“MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NIN TİTİZ BİR ÇALIŞMA İLE HAZIRLADIĞI LİSTEYE UYULMASI İSTENİLMEKTEDİR”

“3. Faz kapsamında Bakanlığımızca ilimize gelen 970 adet tablet 28-29 Aralık 2020 tarihlerinde Bakanlığımızca gönderilen listede adı bulunan öğrencilerimize verilmek üzere okul müdürlüklerine tutanakla teslim edilmiştir. İlimizde dâhil olmak üzere hiçbir il müdürlüğü veya okul müdürlüğünün Bakanlığımızdan veya hayırsever kaynağı ile gelen tabletleri gelişigüzel dağıtmaları söz konusu değildir. Bakanlığımızın ilimize gönderdiği tabletlerin dışında çeşitli hayırseverler veya STK’lar tarafından bağış yoluyla gelen tabletler de yine aynı listede adı bulunan öğrencilerimize sırasıyla dağıtılmaktadır. Hayırseverlerimiz veya diğer sivil toplum kuruluşlarının kendileri tarafından yapılmak istenen dağıtımlarda da Milli Eğitim Bakanlığı’nın titiz bir çalışma ile hazırladığı listeye uyulması istenilmektedir”

“KURULUŞLARIMIZI İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN TABLET BAĞIŞINA DAVET EDİYORUZ”

Öğrencilerimize verilen her tablet Bakanlığımızca kurulan TEFBİS’e (Türkiye'de Eğitimin Finansmanı ve Eğitim Harcamaları Bilgi Yönetim Sistemi) işlenmekte olup, bu bilgiler Bakanlığımızca gönderilen öğrenci listeleri ile karşılaştırılmaktadır. Yarının teminatı olan tüm çocuklarımızın uzaktan eğitimden mahrum kalmamaları ve hepsinin internete erişimi herkesten çok bu işin mutfağında olan biz eğitimcilerin en büyük arzusudur. Bu kapsamda devletimizin sağlamış olduğu katkının yanında hayırseverlerimizin, iş adamlarımızın ve sivil toplum örgütlerimizin vereceği katkı oldukça önemlidir. Eğitime ulaşımını sağlayacağımız her öğrenci ülkemizin geleceğine atılan sağlam bir tuğladır. Bu nedenle tüm hayırseverlerimizi, iş adamlarımızı ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızı ihtiyacı olan öğrencilerimiz için tablet bağışına davet ediyoruz” denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gozlemci
Gozlemci - 8 ay Önce

Tek kelimeyle harikasiniz baska birsey beklenmezdi zaten sizden yani caliskan ogrencilere oncelik taniyip diger ogrencileri dahada basarisiz birakmak buyuk bi gayret tebrikler

Cetin
Cetin - 8 ay Önce

Neye göre kime göre dağıtılıyor merak ediyorum çevremizde kimse almadığına göre?

Malatya 1930 Tablet
Malatya 1930 Tablet - 8 ay Önce

Malatya 1930 Tablet.... Helal sana malatya. ELAZIĞIN İKİ KATI TABLET DAĞITIYOR.

Taha
Taha - 8 ay Önce

Konteynır şartlarından dolayı oğlum derslere katılamıyor.tembel mi oluyor yani.

Yk
Yk - 8 ay Önce

Bu parametreler ne acaba. Durumu iyi olanların zaten evinde bilgisayar internet var. Hele iyi araştırın çocuk ya anasının tlf yada babasının tlf yarım yamalak bağlanıyor çoğuda bağlanamıyor. Gelmiş burda kriterden bahsediliyor.

Yk
Yk - 8 ay Önce

Elazığ neyi başa götürebildiki bu işide götürsün. 970 tablet kime yetecek zaten Allah bilir yarısından fazlasının sahibi belli. Bakın görün evinde bilgisayarı olan bile hele bitenede ben eve götürem nolacak değip alıp götürecekler. Vah garibana vah

Elazığlı
Elazığlı - 8 ay Önce

Aldığımız duyumlara göre gelen tabletlerin %90 'ni neden Palu,Kovancılar ve Karakoçana gitti.Fevzi beg bunu açıkla önce.

Taha
Taha - 8 ay Önce

Aynn öyle.boyle ayrımcılık olurmu


SIRADAKİ HABER

banner103