Elazığ'ın En Değerli Arsasını Kim Aldı?

Elazığ’ın en değerli arsalarından biri olan İLBANK’a ait Elazığ Belediyesi Hizmet Binası’nın arkasında bulunan arsanın satışı gerçekleştirildi. Arsayı teklif usulüyle Vera Yapı aldı. Alanda konut artı ticaret yatırımı yapacak olan firma yetkilileri Elazığ’ın en güzel projesini şehre kazandıracaklarını söylediler.

Elazığ'ın En Değerli Arsasını Kim Aldı?

Daha önceden ihaleye çıkan ancak hiçbir ihalede de alıcısı olmayan şehrin en değerli arsalarından birisi İLBANK’a ait Cumhuriyet Mahallesi’ndeki arsa satıldı.

TEKLİF USULÜYLE SATILDI

Elazığ Belediye Hizmet Binası’nın hemen arkasında yer alan arsa daha önce ihaleye çıkmış ancak hiçbir ihalede de talipli olmamıştı. İhalelerde alıcısı çıkmayınca arsanın teklif usulüyle satışı gerçekleştirildi.

KDV DAHİL 29 MİLYON 557 BİN TL

14 bin 43 metrekarelik arsanın yeni sahibi Ankara merkezli Vera Yapı oldu.  25 Milyon artı KDV ile birlikte Vera Yapı, arsayı 29 Milyon 557 Bin TL’ye satın aldı.

FİRMA ELAZIĞ’IN EN İDDALI PROJESİNİ HAZIRLIYOR

Arsanın yeni sahipleri olan Vera Yapı, bölgenin çehresini değiştirecek bir proje hazırlığında. Konut artı ticari alanların olacağı arsa için farklı bir proje çizildi. Vera Yapı Yönetici Muharrem Fırat Elazığ’ı çok beğendiklerini ifade ederek çok güzel ve farklı bir projeyi hayata geçireceklerini söylediler. Fırat, Elazığ’a yakışır şık bir proje hazırladıklarını belirterek şehirde fark oluşturacaklarını dile getirdi.

VİDEO:

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 19:48
banner73
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7