Elazığ Kırmızıya Bürünüyor!

Koronavirüsle mücadele dünya genelinde devam ederken, Elazığ’da vaka sayısındaki artışın devam ettiği öğrenildi. Şehirdeki vaka sayısı resmi olarak açıklanmasa da hayat ev sığar uygulamasında Elazığ’ın kırmızı alanının giderek genişlediği görüldü.

Elazığ Kırmızıya Bürünüyor!

Türkiye'de koronavirüsle mücadelede 1 Haziran itibarıyla hayata geçen kontrollü normalleşme süreciyle birlikte Elazığ’da vaka sayısındaki artış devam ediyor.

Elazığ’da resmi makamlar tarafından koronavirüs tanısı konulan hasta sayısı kamuoyuna açıklanmazken, edindiğimiz bilgiye göre Elazığ’daki vaka sayısındaki artış hızla devam ediyor.

Şehirdeki vaka sayısı her ne kadar gizemini korusa da hastanelerdeki pandemi servislerinde yoğunluk artıyor.

Sağlık İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler filyasyon çalışmalarıyla beraber karantinalarını sürdürürken vatandaşlardan dikkatli olunmaları isteniyor.

Vaka sayısının her geçen gün arttığı Elazığ’da vatandaşlardan sosyal mesafe, maske ve el hijyeni konularına riayet etmeleri gerektiği ifade edildi.

Bazı şehirlerde belirli periyotlarla vaka sayılarına ilişkin bilgiler veriliyor. Ancak Elazığ’da yaklaşık son 3 aydır vaka sayısına ilişkin herhangi bir açıklama yapılma yapılmazken, Hayat Eve Sığar uygulamasında Elazığ’ın vaka sayılarındaki artış hızı gözler önüne seriliyor.

16 Ağustos’ta kaydedilen ilk fotoğrafa bakıldığında, Elazığ’ın vaka sayılarındaki düşüklük, koronada riskli alanların daha az bir bölümü kapsadığını gösteriyor.

25 Ağustos’ta kaydedilen ikinci fotoğrafta ise, alanın daha da genişlediği ve kırmızı alanının daha da büyüdüğü gözler önüne seriliyor.

Ortaya konulan bu son durum, Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da vaka sayılarının artışının hızla devam ettiğini, vatandaşların daha fazla dikkatli ve maske, mesafe ve hijyen kurallarına daha özen göstermesi gerektiğini ortaya koyuyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ömer
Ömer - 2 yıl Önce

Bu maske takmayanlar nasil hesap verecek bilmiyorum.

Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 2 yıl Önce

Yorumlardanda anlaşıldığı üzere gakko başlangıçta olduğu gibi korınavirüsü yine hafife alıyor ancak yarın en yakınları patır oatut düşüp öldüğü zamAn gerçek kafasına dank edecek. Eski vali bu işi sıkı tutuyordu yeni valinşnde bu işi sıkı tutması lazım. Yarın havalar soğudumu iş çok daha ciddileşecek

Bozo23
Bozo23 - 2 yıl Önce

Yeni gelen vali ve il pandemi kurulu uyuyor resmen. Herhalde yeni gelecek Akp İl Başkanını bekliyorlar karar alabilmek için.Gazi caddesinde denetim yok. Bankaların önü ana baba günü. Şu maskeyi yüzlerine değilde başka bir yerlerine takanlara polis veya bekçiler güzel bir ceza yazmadığı sürece kimse takmaz. Halkında bilinçlenmesi lazım. Gerekmedikçe dışarı çıkılmaması, ozellikle yaşlıların çok dikkat etmesi lazım.

nargile bile serbest
nargile bile serbest - 2 yıl Önce

Nargile cafeler hiçbir şey olmamış gibi nargile satışına devam ediyor.sosyal mesafeye dikkat eden kimse yok bu konularda yaptırım yapan hiçbir devlet görevlisi olmayınca sonuç bu.

İpek
İpek - 2 yıl Önce

Elazığlıyım sırf virüs bulaşmasın diye memleketime gidemedim ailemi göremedim şu hayatta bilinçsizlik cehalet kadar kötü birşey yok onların yüzünden olan bilinçli insanlara oluyor

M
M - 2 yıl Önce

KĞvçooşhüp

Korona
Korona - 2 yıl Önce

Kimin umrunda acaba herkes sokakta eziyor kıraathanede otürüyor. Hasta olunca da kimse bakmiyor diye kıyameti koparıyor. Bi daha iyi günlerimiz yasaklar gelmezse bu 6 ay daha yoğun gececek

Ömer
Ömer - 2 yıl Önce

Başi agriyan test yaptirmaya gidiyor biraz rahat birakin şu saglikcilari.

Elazığlı
Elazığlı @Ömer - 2 yıl Önce

Elazığın durumu bazı yorumlardan belli hastalığı hala daha çoğu kişi ciddiye almıyor sonuçları çok ama çok daha vahim olacaktır.
Vali beye yetki verilmiş karar almak için neyi bekliyor Allah aşkına. denetimler cezalar olmadıkça kimse önünü alamaz bu işin. Yazık


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109