Elazığ Lisesi Öğrencileri Sarayatik Mahallesini Temizledi

Elazığ Lisesi Çevre Koruma Kulübü Üyeleri, Sarayatik mahallesini temizledi.

Elazığ Lisesi Öğrencileri Sarayatik Mahallesini Temizledi

Elazığ Lisesi Çevre Kulübü Üyeleri, ellerine çöp poşetlerini aldı, sarayatik mahallesini çöpten arındırmak için kolları sıvadı.

 GÜLSÜM KASAP “İNSANLAR ÇEVREYE KARŞI DUYARLI OLSUN”

Elazığ Lisesi Matematik Öğretmeni Gülsüm Kasap, çevre koruma kulübü olarak okulun bulunduğu Sarayatik Mahallesini temizlemeye karar verdiklerini belirterek “ Çevre Koruma Kulübü olarak bugün sarayatik mahallesini temizlemeye karar verdik. Böyle bir proje geliştirdik. Okulumuzun bulunduğu mahalle bu mahalle. Hem öğrencilerimizde çevre bilincini aşılamak hem de halkımızı bu çevreye karşı daha duyarlı olması konusunda bunu yapmaya karar verdik. Amacımız insanların çevreye karşı daha duyarlı olmasını sağlamak ve çevreye karşı çöp atmamalarını sağlayabilmek” ifadelerine yer verdi.

 FUAT YILMAZMAHALLEMİZİ SOKAĞIMIZI EVLERİMİZ OLARAK GÖRMEMİZ GEREKİYOR”

Elazığ Lisesi Edebiyat Öğretmeni Fuat Yılmaz, mahallerin ve sokakların evlerimiz gibi görülmesi gerektiğini vurgulayarak “ Dünya’da yaşayan insanlar olarak çevremizi ne kadar temiz tutarsak sağlık açısından her yönden bize faydası olacağını düşünüyorum. Bu projeyi gerçekleştiren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Mahallemizi sokağımızı evlerimiz olarak görmemiz gerekiyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7