Elazığ Millet Bahçesi'nin İhalesi Yapıldı

Elazığ’da heyecanla beklenen Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı. İhaleye 23 firma teklifte bulundu. En uygun teklifi Burka Yapı verirken, verilen teklif değerlendirmeye alındı. Değerlendirmeler sonuçlanırsa Burka Yapı 140 gün içerisinde Elazığ Millet Bahçesi’ni tamamlayacak ve millet bahçesi Elazığ’ın hizmetine açılacak.

Elazığ Millet Bahçesi'nin İhalesi Yapıldı

Elazığ Emniyet Müdürlüğü’nün eski yerine ne yapılacağı şehirde tartışmaları beraberinde getirmişti. Elazığ kamuoyu şehit kanının döküldüğü o arsaya konut yada ticari alan yapılmasına karşı çıkmış ve o alanın park yada şehitler anıtı olarak değerlendirilmesini istemişti.

Elazığ kamuoyunun bu isteğine kulak veren Elazığ il yöneticileri o alanın Millet Bahçesi olacağını duyurmuş ve proje çalışmaları başlatılmıştı.

İçerisinde; Millet Kıraathanesi, 3 Şehit Anıtı, Şehitler Meydanı, tematik bahçeler ve birçok etkinlik alanı bulunan Elazığ Millet Bahçesi’nin ihalesi Ankara’da yapıldı.

İŞTE İHALEYE KATILAN FİRMALAR

Gerçekleştirilen ihaleye 23 firma katıldı. İhaleye katılarak fiyat teklifinde bulunan firmalar şöyle oldu;

Burka Yapı, Kurumsal Yapı+Hasbal İnşaat, Gelen İnşaat, HDC Manolya Fidancılık, Servet Gebeloğlu, BTM Maden, Baran Gündoğan, ENS Metro Yapı+Deva Peyzaj, FFF İnşaat, Harbiye İnşaat, Yeni Fidan İnşaat+Kayasan Yapı, Murat Aktar, Aralsan İnşaat, Megaron İnşaat+Hakan Pamukcu, Solmaz Taahhüt, Zara Taahhüt, Reman İnşaat, Serdaoğlulları İnşaat+Metaş Maden, Zanew İnşaat, Eskikale İnşaat+Askeri Çiçek+Azizoğulları İnşaat, Öz Gönül İnşaat, FED Yol, Özülke İnşaat…

EN DÜŞÜK FİYAT BURKA YAPI’DAN GELDİ

İhalede en düşük fiyat teklifini Burka Yapı verdi. Burka Yapı 7 Milyon 949 Bin TL teklifte bulundu. Firmanın Tenzilatı ( Fiyat İndirimi) yüzde 30,17 oldu.

ARAŞTIRMALARIN ARDINDAN AÇIKLAMA YAPILACAK

TOKİ yapılan ihaleyi değerlendirmeye aldı. Yapılacak araştırmaların ardından TOKİ’nin ihaleyi hangi firmaya vereceği netleşmiş olacak. İhaleyi alan firmanın kesinleşmesiyle birlikte 140 gün içerisinde Elazığ Millet Bahçesi tamamlanacak.

ELAZIĞ MİLLET BAHÇESİ’NİN İÇERİSİNDE NELER OLACAK?

İçerisinde yürüyüş parkurlarının, tematik bahçelerin, etkinlik alanlarının, seyir teraslarının olacağı Elazığ Millet Bahçesi, toplamda 30 bin 616 metrekarelik alanda yapılacak. Millet Bahçesi içerisinde ayrıca bin 500 metrekarelik alanda da Şehitler Meydanı yapılacak. Millet Bahçesi'nin temel bileşeni olarak, her yönden algılanacak biçimde tasarlanan Şehitler Meydanı, bu yönüyle manevi anlamını da güçlendirecek şekilde tasarlandı. Elazığ Millet Bahçesi projesi içerisinde, 435 metrekarelik alanda millet kıraathanesi de yapılacak. Millet kıraathanesinin içerisinde okuma salonları, kütüphane, dinlenme alanları, gibi donatılar olacak. 305 metrekare kapalı alanı, 130 metrekare terası olacak millet kıraathanesinde kitap okuyup ders çalışacak öğrenciler, ücretsiz internet ve ikramlardan yararlanacak. Millet Bahçesi içerisinde yer alan tematik bahçelerin bitkisel peyzaj tasarımında lale, sümbül, güller, mevsimlik çiçekler ve yer örtücüler kullanılacak. Her mevsim güçlü bir bitkisel peyzaj dokusu sunacak olan Millet Bahçesi'nin bu özel siluetini yansıtmak üzere, bin 300 metrekarelik alanda yansıtma havuzu yapılacak. İşlevsel olarak, bilhassa yaz aylarında serinlik sağlayacak su yüzeyi, aynı zamanda Millet Bahçesi'nde yer verilen manevi anlamı ve onun görsel kalitesini gösterecek. Elazığ Millet Bahçesi’nde koşu, yürüyüş ve gezinti parkurunun kenarında, girişlerine yakın noktalarda 5 adet çeşme yapılacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan yıldırım
Ramazan yıldırım - 2 yıl Önce

Kek var mı?

SIRADAKİ HABER

banner103