Elazığ Müftülüğü Üniversitede Stant Açtı

Elazığ Müftülüğü, Manevi Danışmanlık ve Rehberlik faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda geçen yıl olduğu gibi bu yılda TDV Elazığ Şubesi, Gençlik Koordinatörlüğü ve KYK Manevi Rehberleri işbirliği ile Fırat Üniversitesi’ne kayıt için gelen öğrencilere rehberlik hizmeti vermek amacıyla stant açıldı.

Elazığ Müftülüğü Üniversitede Stant Açtı

Elazığ Müftülüğü, Manevi Danışmanlık ve Rehberlik faaliyetlerine devam ediyor.

Bu kapsamda geçen yıl olduğu gibi bu yılda TDV Elazığ Şubesi, Gençlik Koordinatörlüğü ve KYK Manevi Rehberleri işbirliği ile Fırat Üniversitesi’ne kayıt için gelen öğrencilere rehberlik hizmeti vermek amacıyla stant açıldı.

16 Eylül Pazartesi günü açılan stantta 30 Eylül tarihine kadar saat 09:00 ile 16:30 saatleri arasında öğrencilere hizmet verilecek.

SARIKAYA: BU ŞEHİRDE YALNIZ DEĞİLSİNİZ

Geçen yıl üniversite öğrencileri için “Bu şehirde Yalnız Değilsiniz” teması ile açılan standı bu yılda açtıklarını belirten İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, “Gençlik Koordinatörü ve KYK Manevi Rehberlerimiz Fırat Üniversitesi’ne kayıt için gelen öğrencileri karşılayarak onlara Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ile Elazığ Müftülüğü ’nün yanlarında olduğunu hissettirecekler. Diyanet İşleri Başkanlığı ve İl Müftülükleri olarak milletimizi bir araya getiren değerler ile birlikte insani haslet ve faziletlerin nesilden nesile aktarılması için her ortamda faaliyetler sürdürüyoruz. Amacımız; üstün ahlaki erdemlerle donanmış, her yönden iyi yetişmiş, ruhen ve bedenen sağlıklı bir gençliğe sahip olmaktır. Milli ve Manevi değerlere sahip çıkan bir gençliğin yetişmesi için birçok projenin yanı sıra Üniversite okumak için yabancı bir şehre gelen gençlere yabancılık hissettirmemek adına bu standımızı açtık. Yüce Rabbimden tüm öğrencilerimize üstün başarılar vermesini niyaz ediyorum” dedi.

TURGUT: ÖĞRENCİLERE YARDIMCI OLACAĞIZ

Elazığ Müftülüğü Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Turgut ise yaptığı açıklamada; "Azîz Şehir Elazığda Yalnız Değilsiniz" sloganıyla açılan standın Fırat Üniversitesi Merkez Kampüsü Rektörlük binası karşısında olduğunu belirterek,16-30 Eylül tarihleri arasında öğrencilere her konuda rehberlik hizmeti vererek yardımcı olmaya çalışacaklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7