Elazığ Müftüsü Cuma Namazını Kıldırırken Ağladı

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da 74 günün ardından camide Cuma namazı kılındı. Elazığ’ın yeni İl Müftüsü Selami Aydın Mevlana Camisi’nde namaz kıldırdığı esnada gözyaşlarına boğuldu.

Elazığ Müftüsü Cuma Namazını Kıldırırken Ağladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 74 gündür camilerde cemaatle namaz kılınmıyordu.

Camiden uzak kalan cemaat 74 günün ardından bugün Cuma namazı için camilere akın etti.

Tedbirler kapsamında maskeli, mesafeli Cuma namazı kılındı.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Elazığ’a yeni atanan İl MüftüSelami Aydın ise Cuma namazını Mevlana camisinde kıldı.

Cuma namazını İl Müftüsü Selami Aydın kıldırdı. Namazı kıldıran Müftü Aydın, secdeye gittiği esnada gözyaşlarını tutamadı. Müftü Aydın 74 günün ardından Cuma namazı kılınması nedeniyle gözyaşlarına boğuldu.  

O anlar Kanal Fırat kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 16:21
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 13 ay Önce

Protokol artık ön safta yer almayı bırakmalı.Allahın evinde herkes eşittir. Allahın evinde protokol olmaz.

Kasım MOLLA
Kasım MOLLA - 13 ay Önce

Bu kahredici durum nedir be.Cumanin iki şartı; Hür ve Mukim olmak.Saflar arası bu şeytana bırakılan Mesafe ile namaz sahih olur mu?Bidat degilmi?Bu insanlar bir defa Hür değil, baskı ile bu şekilde namaza durdukları aşikar.Cemaat yerine,tek olarak Öğle namazı daha evla olmaz mıydı.Ennezafetu minel iman.olan müminler,hasta olduklarında,soğan,sarımsak gibi kokusu olan yiyecek yediklerinde bile cemaate katılmayıp ayrı kılmayı bilecek kadar ferasetlidir,o zaman yasak iki hafta daha uzatılıp bu kalbi mutmain olmadığı bu namaza, bu şekilde kılmaya zorlayanlara büyük vebal vardır.

kadir ahrputlu
kadir ahrputlu @Kasım MOLLA - 13 ay Önce

hastamısın arkadaşım ne alakası var.zaten şeytan hemen geldi aranıza girdi vah vah.ne güzel işte insanlar mis gibi namazını kıldı.kıçınızdan bişeyler üretipte güzelim dinimizi şekilden şekile koymayın.çekin ellerinizi güzelim islamdan.

Halis Kantarci
Halis Kantarci - 13 ay Önce

Sayın müftü yaptığı günahlarını hatırladı galiba yaklaşık 3 aydır hiç bir görev yapmadan para alan kimseler bunlar ağlar sömur duyguyu gitsın kimi TV ekranlarından ağlıyor kimi namaz kılarken ağlıyor hiç birinde Allah'ın istediği gibi dini yaşamazlar
Parasına bakarlar

Ali Eren
Ali Eren - 13 ay Önce

Allaha şükür cami bahcelerimizde sosyal mesafeye azami ölçüde riayet edip namazlarimizi kıldık. Namaz kilmamak için var olan zaruri durum maalesef!!! Sona erdi molla kasım efendi. 1 haziranda havuzlar barlar acilacak. Avm ler zaten açık. Şükürler 2 farzimizi kılıp çıktık. Kasım efendi hoca günde kaç defa disari çıkıyorsun. Tabi yasin 65 altı ise. Hafta da bir de cuma için çıkarsın. Suistimal yok sosyal kurallara riayet.

SIRADAKİ HABER

banner103