Elazığ Mutlu Şehirler Sıralamasında Kaçıncı Sırada?

TÜİK şehirlerin mutluluk düzeylerini açıkladı. Açıklanan mutluluk oranlarına göre Elazığ Türkiye genelinde en mutlu 74. şehir oldu. Yani Elazığ mutsuz şehirler sıralamasında ilk 10'da yer aldı. Araştırma sonuçları Elazığlıların mutsuz olduğunu ortaya koydu...

Elazığ Mutlu Şehirler Sıralamasında Kaçıncı Sırada?

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) son yayınladığı verilere göre Türkiye'de mutluluk düzeyi en yüksek olan iller belli oldu.

Açıklanan verilere göre komşu şehir Tunceli, % 41,9’luk mutluluk düzeyi ile en mutlu şehirler sıralamasında son sırada yer aldı.

Komşu şehir Diyarbakır da ise mutluluk düzeyi yüzde 48,67. Diyarbakır bu oranla Türkiye’deki en mutlu 79. Şehir oldu.

Malatya’nın mutluluk düzeyi ise yüzde 53,92. Malatya bu oranla Türkiye’deki mutlu şehirler sıralamasında 67. Sırada yer aldı.

Bir diğer komşu şehrimiz Bingöl. Bingöl komşu şehirlerimiz arasında en mutlu il. Mutluluk düzeyi yüzde 59,49. Bingöl bu oranla Türkiye’de en çok mutlu olan 46. Şehir oldu.

Ve Elazığ… Elazığ’ın mutluluk düzeyi yüzde 50’nin üzerinde… Yüzde 51,73 mutluluk düzeyine sahip olan Elazığ, bu oranla Türkiye’de en çok mutlu olan şehirler sıralamasında 74. Sırada yer aldı. Elazığ bu oranla Türkiye’deki en mutsuz ilk 10 şehir arasında oldu.

Araştırmaya göre en mutlu şehir ise Sinop oldu. Sinop’un mutluluk oranı yüzde 77,66. Türkiye’deki en mutlu ikinci şehir yüzde 76,43’le Afyonkarahisar olurken, en mutlu 3. Şehir ise yüzde 75,91’le Bayburt oldu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7