Elazığ Protokolü Biten Ve Yapımı Süren Spor Tesislerini İnceledi

Elazığ protokolü, kentte tamamlanan ve yapımı süren spor tesislerini inceleyerek sporcularla bir araya geldi.

Elazığ Protokolü Biten Ve Yapımı Süren Spor Tesislerini İnceledi

Vali Erkaya Yırık beraberinde AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile kentte tamamlanan ve yapımı devam eden spor tesislerinde incelemelerde bulundu.

İlk olarak Çok Amaçlı Spor Merkezi’ne geçen protokol, salonları tek tek gezerek futbolcularla sporcularla görüştü.

Basketbol ve masa tenisi oynayan Vali Yırık, minik sporculara da hediyeler verdi.

Daha sonra Yakup Kılıç Spor Salonunda bulunan olimpik yüzme havuzunu inceleyen protokol, ardından yapımı devam eden Elazığ Şehir Stadyumu’nu gezerek ilgililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

YIRIK: ELAZIĞLILAR BURADA MAÇLARI KEYİFLE İZLEYECEKLER

Çok Amaçlı Spor Merkezi’nde güreşten basketbola, badmintonda jimnastiğe kadar çok farklı alanlarda spor yapıldığını belirten Vali Erkaya Yırık, “İnşallah geleceğin sporcuları geleceğin şampiyonları bu salondan çıkacaktır. Arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Ondan sonra olimpik yüzme havuzumuzu inceledik. Gerçekten standartları çok yüksek. Burada da geleceğin sporcuları hazırlanıyor. Eğiticiler ve hocalarımız çocuklarımızla en üst düzeyde ilgileniyorlar. Elazığ Futbol Stadyumuna geçtik. 18 bin seyirci kapasiteli ve kaba inşaatının büyük oranı bitme aşamasında. İlimizin merkezinden tüm vatandaşlarımızın herhangi bir vasıta kullanmaksızın ulaşabileceği bir yer. Gelecek yıllarda birinci lige ve süper lige çıkmasıyla birlikte Elazığlılar burada maçları keyifle izleyecekler” dedi.

BULUT: BU DİĞER ALANLARIN İHMAL EDİLMESİ GEREKLİLİĞİNİ ORTAYA KOYMAZ

Elazığ’ın gündeminin pandemi ve deprem olduğuna değinen AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, "Bu diğer alanların ihmal edilmesi gerekliliğini ortaya koymaz. Hem pandemi hem de deprem geride kaldığında diğer işlerin ihmale kurban gitmemesi açısından tesislerimizi incelemek istedik" diye konuştu.

ŞERİFOĞULLARI: BU TABLO BİZLERİ SEVİNDİRİYOR VE GURURLANDIRIYOR

Bugün keyifli bir gezi yaptıklarını dile getiren Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ise, "Çok Amaçlı Spor Salonunda gençlerin antrenmanlarını izledik. Daha sonra yüzme havuzumuzda ki gençlerimizin sportif faaliyetlerini izleme fırsatı bulduk. Ardından Stadyumumuza bilgi almak amaçlı geldik. Gerçekten bu tablo bizleri sevindiriyor ve gururlandırıyor" şeklinde konuştu.

banner89
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yilmaz
Yilmaz - 2 ay Önce

Nereye baktilar? Neyi nasil incelediler?laf olsun torba dolsuuuuuuuuun.......tamamen göz boyama ayiptir yaziktir gunahtir...ey protokol siz zanedersinizki 20 yil önceki Turkiyemi???Ayip olan buuuuu....bu insanlari kandirmayin

Yilmaz
Yilmaz - 2 ay Önce

Nereye baktilar? Neyi nasil incelediler?laf olsun torba dolsuuuuuuuuun.......tamamen göz boyama ayiptir yaziktir gunahtir...ey protokol siz zanedersinizki 20 yil önceki Turkiyemi???Ayip olan buuuuu....bu insanlari kandirmayin

Ünal Baydoğan
Ünal Baydoğan - 2 ay Önce

Eski şahşahlı güzel günler göreceğiz bakalım . Karamsar olmuyalım. İnşAllah o günler yakındır. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

SIRADAKİ HABER

banner7