Elazığ Şehir Hastanesi'nin Mimarı Yapısı, Covid-19'la Mücadeleyi Kolaylaştırdı

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, Korona virüs (Covid-19) pandemisi sürecinde de depremde olduğu gibi önemli bir rol üstlendiğini belirten Başhekim Doç. Dr. Savaş Öztürk, salgın sürecinde fiziki ve teknolojik tüm imkanların kullanılarak 1 bloğun pandemi alanı olarak ayrıldığını, bu sayede diğer bloklarda rutin sağlık hizmetlerine devam ettiklerini söyledi.

Elazığ Şehir Hastanesi'nin Mimarı Yapısı, Covid-19'la Mücadeleyi Kolaylaştırdı

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da Covid-19'la mücadele kapsamında her türlü çalışma yapıldı.

Bu kapsamda kentte 2018 yılında hizmete başlayan bin 38 yatak kapasiteli Fethi Sekin Şehir Hastanesi de, fiziki yapısı, teknolojik donanımı ve deneyimli sağlık ekibiyle kentin sağlık hizmetlerinin büyük bölümünü karşıladı.

24 Ocak'ta meydana gelen depremin yükünü kaldıran şehir hastanesi, pandemi sürecinde de yükün çoğunluğunu karşıladığı aktarıldı.

ÖZTÜRK: MİMARİ YAPISI BİZLERE BU İMKANI VERDİ

Hastanenin fiziki alt yapısı ve teknolojik donanımının pandemi planlarını en iyi şekilde yapabilme fırsatı sunduğunu belirten Hastane Başhekimi Doç. Dr. Savaş Öztürk, "Fiziki ve teknolojik tüm imkanlarımızı kullanarak yaptığımız planlamalar çerçevesinde hastanemizin 1 bloğunu pandemi alanı olarak oluşturduk. Hastane binalarında blokları ayırmak aslında çok zor olabiliyor burada şehir hastanesinin mimari yapısı bizlere bu imkanı verdi. Ülkemizde ilk vakanın görüldüğü 11 Mart tarihi itibarı tüm hazırlıklarımızı tamamlamış olarak COVİD-19 hastalarını kabul etmeye başladık. Hastanemizde 1 blok Covid-19 için ayrılmışken, diğer bloklarda sağlık hizmetlerinin devamlılığını sağladık" dedi.

ÖZTÜRK: COVİD-19 İLE MÜCADELEMİZİ KARARLILIKLA SÜRDÜRÜYORUZ

Her türlü önlemi önceden aldıklarını anımsatan Doç. Dr. Öztürk, “Hastanemiz toplamda 4 blok. Bloklar şeklinde olması planlamalarımızı etkili bir şekilde hazırlamamızı kolaylaştırdı. Bu sayede Covid-19 hastalarının teşhis ve tedavilerinin bir blokta yapılmasını sağladık. Enfeksiyon kontrolünün daha etkili olarak sağlanması açısından bu oldukça önemliydi. Fiziki imkanlarımızla yaptığımız planlamalarla süreci sağlıklı bir şekilde yürütebildik. Sağlık Bakanlığımızın uygulamaları doğrultusunda çalışmalarımızı devam ettirerek Covid-19 ile mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz” diyerek bilgi verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
gakko
gakko - 12 ay Önce

medya yalakalığında son nokta.

gakko
gakko - 12 ay Önce

fethi sekine giden covidli hasta ön kapıdan girdi. Hiçbir Tıbbı müdahale olmadan arka kapıdan sapasağlam çıktı. Bu hastaneye giren kendiliğinden iyileşiyor . burada sağlık personeline doktora ihtiyaç yok.

23
23 - 12 ay Önce

FIRAT ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ BU PANDEMİ İÇİN HİÇ UYGUN DEĞİL. BENCE ONUDA BİR ARAŞTIRSANIZ.

madem
madem - 12 ay Önce

demekki hastane covid-19 a göre yapılmış helal olsun

Nusret
Nusret - 12 ay Önce

uzun süre testler Malatya Özal Tıp Merkezine gitmiyormuydu. Sonra Fırat Üniversitesi başladı bu Hastane en son devreye girmişti. Kamuoyu neyi ne olduğunu bilmiyormu?

SIRADAKİ HABER

banner103