Elazığ Şehirler Arası Otobüs Terminali İnşası Sürüyor

Elazığ Belediyesi tarafından şehrin gelecek vizyonuna değer katacak bir konseptle başlatılan yeni otobüs terminali inşası ilerliyor.

Elazığ Şehirler Arası Otobüs Terminali İnşası Sürüyor

Şehrin vizyonuna yakışmayan ve ihtiyacı karşılayamamasından dolayı şehrin yıllardır beklediği yeni şehirler arası otobüs terminali inşa çalışmaları sürüyor. Yüzde 21 seviyesinde tamamlanan şehirler arası otobüs terminali inşaatında, kaba inşaat ve uzay çatı montajı ile çevre düzenlemesine ilişkin kazı dolgu çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Güney Çevre Yolu üzerinde inşa edilen yeni otobüs terminal binası, 8.348 metrekare kapalı alana, 6.556 metrekare yarı açık alana sahip olacak. Terminal binası bünyesinde 42 adet bilet gişesi, 18 adet dükkan, 2 adet restoran-kafe, büfe, mescitler, şoför dinlenme odaları, çocuk oyun alanları ve 49 adet peron yer alıyor.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “ŞEHRİMİZ HAK ETTİĞİ HİZMETLERLE GELİŞİMİNİ SÜRDÜRECEK”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yeni şehirler arası terminal binası inşasına yönelik çalışmaların süratle ilerlediğini belirterek; “Elazığ’ımızın yıllardır beklediği fuar alanı, yer altı otoparkları, kent meydanları gibi hizmetleri bir bir şehrimize kazandırıyoruz. Bu beklentiler arasında yer alan Elazığ Şehirler Arası Otobüs Terminalinde inşaat çalışmalarımız yüzde 21 seviyesine ulaştı. Kısa sürede çalışmaları tamamlayarak şehrimize yakışan modern terminal binamızı hizmete sunacağız. Şehrimiz hak ettiği hizmetlerle gelişimini sürdürecek.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cahil
Cahil - 2 ay Önce

Elazığ dan bir şey çıkmaz. Eskiden yiğidin harman olduğu yerdi. Şimdi i. nin harman olduğu yer olmuş. Terminal modern olsa ne olur olmazsa ne olur. İnsanların kafası gönlü modern olmadıktan sonra. Böyle bencil egoist uçkuruna düşkün dedikoducu iftiracı sözde insanım müslümanım diyen hele hele şu Palu memleket görmedim..

Bilgin
Bilgin @Cahil - 2 ay Önce

Sizi gene adam eden Palululardır.Bu memlekete en çok hizmet eden gene Palulular. Bölge müdürlüklerini zamanında kim gettirdi rahmetli Hamza Yanılmaz azmı hizmet yaptı. Hırsız diye tabir ettiğiz Mucahit Yanılmaz ın tırnağı bile etmez şimdikiler ya sizin muhteşem Süleyman ne yaptı yeni gelenden hiç bahsetmiyorum bile deprem Elazığ için Bi fırsatı çok güzel imar planı çıkarabilirdi ne oldu Mustafa paşa mahallesinden haberin varmı 70 metrekare evler 3+1 yapmışlar kümes gibi kendi pisliklerinizi gene palularamı mal ediyorsunuz rant peşinde koşmaktan ceplerini para doldurmak uğruna bu milletin ahını aldılar yazık günah şimdi bu Elazığ ın iyi günleri daha neler görecek Palulular la uğraşmayı bırakın hainlik yapmayın adamlarınıza hizmet yaptırın hizmet cahil...

KAZMA
KAZMA - 2 ay Önce

inşAllah en azından orada çalışacak olanlara ve depoları bodrum kat düşünerek yapmışlardır da kalan alanlarda en azından yeşil alana yer ayrılır. ancak kapalı otopark yapılacağını hiç bir yerde okumadık. şehir hastanesi hariç otopark sorunu olmadan yapılan bir resmi kurum yapılmadı bu şehirde son zamanlarda. hep otopark sorunu olan sıkış tepiş yerler yapılmış. yapıldıktan bir yıl sonra ihtiyacı karşılamayan yerler

Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

Tamda ihtiyacımız olan bir otogar. Elazığ'a yakışır

Fırat
Fırat - 2 ay Önce

Elazığlı rumuzuyla yorum yapan kişi çok nankör ve şerefsizin tekisin hain oğlu hain.

Akp
Akp @Fırat - 2 ay Önce

Ula barzo az namıssız değilsin ütün ayrı altın ayrıı oynerr

Akp
Akp - 2 ay Önce

Elazığdaki chpliler ağlıyor kudurtmaya devam şahin başkan

Veteriner
Veteriner @Akp - 2 ay Önce

Onu bunu bilmem de AKP rumuzlu Keko sende kudurma halleri var bir veterinere görünsen diyorum

Akp
Akp @Akp - 2 ay Önce

Ya iftirayı bırak kardeşim su faturanı ödememişsin anlaşılan gelip burda boş boş konuşuyorsun

elazığlı
elazığlı @Akp - 2 ay Önce

sular akmıyor hep cenabet geziyor tüm elazığ belkide bu yüzden deprem oldu bu şehirde. utanmadan gelmiş şahin başkan güzellemesi yapıyorsun. kaldırımlara yapılan binalar. daraltılan sokaklar perişan edilmiş mustafa paşa mahalesi. eşek geçmeyecek kadar darltılmış yolları utanmadan gelmişsin övüyorsun bide başkanı. insanda biraz utanma olur utanma arlanma olur.

Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Cahil nede güzel söylemiş insanlar modern olmazsa bir cacık olmaz.Her türlü insan mevcut şu elazığda zina fuhuş dedi kodu almış başını gidiyor insanları git gide edeplerini yitiriyor..Şunu unutmamak lâzım bir memleketi iyi edende insanıdır kötü edenide o memleketin insanıdır..

Okçu
Okçu - 2 ay Önce

Hizmete devam

Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

güzel güzel


SIRADAKİ HABER

banner103