Elazığ Şehirlerarası Otobüs Terminali İhalesi Yapıldı

Elazığ Belediyesi tarafından Güney Çevreyolu üzerine inşa edilecek şehirlerarası otobüs terminal binası yapım ihalesi gerçekleştirildi.

Elazığ Şehirlerarası Otobüs Terminali İhalesi Yapıldı

Mevcut haliyle şehrin ihtiyacına cevap veremeyen şehirlerarası otobüs terminal binası, Elazığ Belediyesi tarafından yeniden inşa edilecek.

Güney Çevreyolu üzerinde Venk Kavşağı 500 metre ilerisinde inşa edilecek yeni otobüs terminal binası, 8.226 metrekare kapalı alana, 6.556 metrekare yarı açık alana sahip olacak.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “ŞEHRİMİZİN ÖNEMLİ BİR İHTİYACINI DAHA GİDERİYORUZ”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehrin uzun yıllardır ihtiyaç duyduğu şehirlerarası otobüs terminal binası projesinin yapım ihalesini gerçekleştirdiklerini ve ihale sürecinin tamamlanmasının ardından çalışmalara başlanacağını kaydetti.

Şehrin önemli ihtiyaçlarından birini daha gidereceklerini ifade eden Başkan Şerifoğulları, “Mevcut şehirlerarası otobüs terminal binamız şehrimizin ihtiyacını karşılamaktan son derece uzak bir durumdadır. Şehrimizin ihtiyacını karşılayacak modern bir yapıya sahip olacak yeni otobüs terminal binamız, 8.226 metrekare kapalı alana, 6.556 metrekare yarı açık alana sahip olacak. Terminal bünyesinde 42 adet bilet gişesi, 18 adet dükkân, 2 adet restoran-kafe, büfe, bay-bayan wc, abdesthane, duş ve mescitler, şoför dinlenme odaları, çocuk oyun alanları ve 49 adet peron yer alacak. Şehrimiz dışarıya açılan kapısı olan terminal binamız modern ve konforlu yapısıyla şehrimizin gelecek vizyonuna değer kazandıracak.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer
Ömer - 9 ay Önce

Kardeşim böyle haber olur mu?. İhale yapıldı... kim aldı? Kaç liraya aldı? Ne zaman başlıyor? Ne zaman bitiyor?. Az dikkat edin ya

Necati Bülbül
Necati Bülbül - 9 ay Önce

Hayırlı olsun modern bir terminal binası olacak güzelde ihaleyi hangi firma aldı admin bey...

Barıs
Barıs - 9 ay Önce

Ya kendisi yada meto almıştır

Zaza
Zaza - 9 ay Önce

Bi ihalede Pertek köprüsü ne yapılsa harika olacak

EL_AZİZ
EL_AZİZ - 9 ay Önce

HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH BARIŞ AZ YAPICI OLUN ELEŞTİRMEK İÇİN ELEŞTİRMEYİN

Yb
Yb - 9 ay Önce

Hayırlı olsun inşallah

GMG23
GMG23 - 9 ay Önce

İNŞALLAH GÜZEL BİR TERMİNAL YAPILIR VERİLEN PARAYA DEĞER İNŞALLAHH

sait
sait - 9 ay Önce

Elazığa Hayırlı Olsun İnşAllah Tez Zamanda Biter Alan Firma Önemli İnşAllah tez yapar ödenek tez gelir inşAllah yetkililer bir de Tren Garına bir el atsalar oda güzel olacak orasıda Elazığa Yakışmayacak bir Tren garı burdan yetkillilerr bir duyarlı olarak orayıda yeniler ve şehir dışına taşırlarsa çok güzel olacak hadi hayırlısı

SIRADAKİ HABER

banner103