Elazığ STK Platformu'ndan Esnaflar İçin Çağrı

Elazığ STK Platformu Dönem Sözcüsü Servet Yaşar Özdemir, “Esnafımızın deprem sürecinde kullandığı destek niteliğinde olan kredilerin geri ödemelerinin 1 yıl ertelenmesini istiyoruz” dedi.

Elazığ STK Platformu'ndan Esnaflar İçin Çağrı

Elazığ STK Platformu Dönem Sözcüsü Servet Yaşar Özdemir, deprem ve koronavirüsle mücadele eden Elazığ’la ilgili açıklamalarda bulundu.

Servet Yaşar Özdemir, “Elazığ 24 Ocak 2020'de yaşadığı depremin yaralarını sarmaya çalıştığı dönemin ikinci ayı içerisinde, tüm dünya da olduğu gibi, pandemi ile karşılaştı ve sıkıntılarının boyutlarını bile ortaya koyamadığını görmekteyiz” dedi.

Elazığ’da sıkıntıların diğer illere göre daha fazla olduğunu belirten ve esnaf kredilerinin geri ödemelerinin ertelenmesi gerektiğini belirten Servet Yaşar Özdemir, “Bu çerçeve içerisinde, tüm ülkenin zorluklar içinde olduğunu bildiğimizi bildirir, lakin ilimizin çok daha fazla ve köklü sıkıntılarının olduğunu belirtmek istiyoruz. Bu sıkıntıların en büyüğünü de esnafımız yaşamaktadır ve isteğimiz esnafımızın deprem sürecinde kullandığı, destek niteliğinde olan kredilerin geri ödemelerinin 1 yıl ertelenmesidir” ifadelerini kullandı.

Elazığ STK Platformu Dönem Sözcüsü Servet Yaşar Özdemir, “Son olarak, defaatle belirttiğimiz gibi, ilimiz bu süreç ile kendi iç dinamikleri ile baş edebilecek güce sahip değildir. Bunun erk sahipleri tarafından bilinmesi ve gereken desteklerin yapılmasının önemini bir kez daha ortaya koymakta fayda görüyoruz. Bu sıkıntılı süreçlerden bir an önce kurtulmanızı yüce yaratandan niyaz ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 2 ay Önce

Ecevit zamanında kasa atmalar protesto lar yaparlardı. Şimdi TSK başkanı kalk esnaflarla birlikte bankalar önünde protesto yap bakalım başına neler gelecek. Yapamıyorsanız daha niye adınız STK?

gakgo
gakgo @Ethem Gülbay - 2 ay Önce

ecevit dönemini unutmuşsun, ecevit kendisi ayakta zor duruyordu devleti nasıl ayakta tutsun, ayakta olduğu zamanlarda ise birilerinin önünde elpençe durduğunu da unutmuşsun durum aynı durum değil. uluslararası anlamda da çok fark var, bu dönem ile o dönem arasındaki temel fark, tüm ülkelerde sıcak para ihtiyacının olması...

Dertli Elazığ
Dertli Elazığ - 2 ay Önce

Bir yetkilide de çıkıp Bir cevap veremedi bu krediler ertelenecek mi ertelenmeyecek mi diye. Milletvekillerinden Bir cevap bekliyoruz. Galiba milletvekillerinin umrunda değil bu konu. Ehhh kim uğraşacak boşverrrr dediklerini duyar gibiyiz.. seçim zamanı geliyor bekleyin.

Mehmet
Mehmet - 2 ay Önce

Geçen Vekillerden biri esnafları gezerken yerel TV sunucusu esnaf büyük memnuniyetle karşıladı yorumunda bulundu. Yorum bir tarafa bir esnafın sorun var dediğini duymadım. Yüzlerine söylemediklerini arkalarından söylüyorlarsa ciddiye almamak lazım.

Cagatay
Cagatay - 2 ay Önce

Tamam olur...

Ali Akın
Ali Akın - 2 ay Önce

Doğrudur Elazığ depremin yaralarını sarmıyor ama derdinde çözüm bulamıyor
STK lar öncülüğünde adam gibi bir eylem yapılsaydı,
Orta Hasar sorunu da, Belediyenin geri çekme uygulaması da, Kredilerin bir yıl erteleme sorununda çözülürdü ama Elazığ da STK larda TV ve diğer basında AKP den koruyor eleştiri ve eylem vb şey yapamaz sorun budur

Esnaf
Esnaf - 2 ay Önce

Seçim zamanı bu esnafın yüzüne nasıl bakacaksınız acaba. Çok mu zor şu kredileri ertelemek. Valla esnaf dertli ,mümkün değil esnafın arasında gezemez bu millet vekilleri. Yalakalar Hariç Tabi.

SIRADAKİ HABER

banner103