Elazığ Tarımının Gelişimi İçin Çalışmalar Sürüyor

Elazığ STK Platformu, şehrin tarımının gelişimi için yürüttüğü çalışmalarına devam ediyor.

Elazığ Tarımının Gelişimi İçin Çalışmalar Sürüyor

Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, tarımın gelişimine katkı sağlamak adına çalışma yaptı.

Yapılan çalışmalarda hazırlanan deklarasyon ilgili kurumlara ve sivil toplum kuruluşlarına iletildi.

STK Platformu Dönem Sözcüsü Zafer Aksuoğlu ve Çiftçi Der Başkanı Ergün Arslan bir araya gelerek, deklarasyonda kat edilen yol, yapılacak olanları görüştü.

AKSUOĞLU: YAPILABİLECEK NE VARSA YAPMA NOKTASINDA İRADEMİZİ ORTAYA KOYUYORUZ

Dönem Sözcüsü Zafer Aksuoğlu, “Paydaş derneklerimiz ve platformlarımız olarak Kent Konseyi ve şehir meclisiyle beraber bir çalışma neticesinde tarım deklarasyonu yayınlamıştık. Bugün ki söyleşide de yayınladığımız tarım deklarasyonunu hangi aşamada nerede olduğunu, hangi paydaşlarımızla hangi işleri yapacağımızı, hangi kurumlarla görüşeceğimizi, bakanlık nezdinde hangi çalışmaları yapacağımızla ilgili bir planlama çalışmamız oldu. Biz yayınladığımız bu tarım deklarasyonunun takipçisiyiz. Çünkü tarım çok önemli bir konu. Dünya hızlıca yatay bir kıtlığa doğru giderken, bir su sıkıntısına doğru giderken bizim için stratejik konu ve milli güvenlik konusu haline gelmiş olan bu tarım konusunu muhakkak ki gündemde tutmayı ve bununla ilgili yapılabilecek ne varsa yapma noktasında irademizi ortaya koyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Çiftçi Der Başkanı Ergün Aslan da, önemli bir aşamaya geldiklerini kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
esin kayalı
esin kayalı - 2 hafta Önce

komiksiniz ya bu adam dönem sözcüsü olduğunda yapmamış şimdi mi yapacakmış şunu ifade edeyim zerre sizlere inancımız kalmadı

SIRADAKİ HABER

banner109

banner117