Elazığ Ticaret İl Müdürü Sert Konuştu

Elazığ Ticaret İl Müdürü Bilal Öztürk, piyasadaki fiyat artışlarıyla ilgili açıklama yaptı. İl Müdürü Öztürk, “Bakanlığımızın aldığı bir kararla biz sahaya indik. 18 kişilik denetim ekibimiz başladı” dedi.

Elazığ Ticaret İl Müdürü Sert Konuştu

Dolardaki dalgalanmayı bahane ederek ürünlerinin fiyatını artıran fırsatçılara Ticaret İl Müdürü Bilal Öztürk’ten tokat gibi açıklama geldi.

Elazığ’daki fırsatçılara göz açtırılmayacağının mesajını veren Ticaret İl Müdürü Bilal Öztürk, sert konuştu ve ekonomik sıkıntıyı fırsata çevirenlere “vatan haini” dedi.

“VATAN HAİNLERİ…”

Vatandaşların büyük mağduriyet yaşadığı konuyu gündeminde tutan İl Müdürü Öztürk, “Ülkenin içinde bulunduğu bu ekonomik savaş hali malum. Bunu fırsat bilen bir takım kendini bilmezler, vatan hainleri fırsatı ganimete çevirmek gibi teşebbüs içindedir” ifadelerini kullandı.

“RAPORLAYIP YUKARIYA BİLDİRECEĞİZ”

Ekiplerin incelemeye başladığını belirten İl Müdürü Öztürk, “İnşallah bakanlığımızın aldığı bir kararla da biz sahaya indik. 18 kişilik denetim ekibimiz başladı. Bundan sonra özellikle dolardan etkileniyormuş gibi zam yapanların inşallah raporlayıp yukarıya bildireceğiz. Tabi ki bu durumdan en fazla etkilenen esnaf gruplarından biri de lokantacılar. Bizim amacımız bu fahiş fiyatı yapan, kaynağa ulaşabilmek. Yani lokantacı bir kebabı niye %100 arttırdı dan ziyade arttırma sebebini araştırmaya çalışıyoruz. Diyelim ki salçamı arttı neden arttı, et mi arttı neden arttı? Kim fahiş fiyat yaptı ona ulaşmaya çalışıyoruz. Bu bir geçiş dönemidir. Biz yine esnaf odalarının bağlı bulunduğu bir müdürlük olarak esnaflarımızın yanındayız. Sıkıntılarınızı raporlayıp yukarıya bildirmek isteriz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 19:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
cahit
cahit - 2 yıl Önce

gerçekten çok sert konuşmuş 18 kişilik ekiple ne denetim yapar ama

vehbi
vehbi - 2 yıl Önce

Sert konuşmuşta ne kadar ceza kesmiş onu öğrenelim?

harputi
harputi - 2 yıl Önce

istisnasız bütün toptancı, perakendeci, fırın, manav, market, bakkal, zücaciye, ayakkabı, giyim, kırtasiye vb. tüm esnaflar denetlensin, fırsatçılara müsamaha göstermeyiniz....

ismail
ismail - 2 yıl Önce

elazığ sadece yok .lütfen ilçeleride denetleyin.sayın il müdürüm.

Murat kar
Murat kar - 2 yıl Önce

Sayın müdürüm kaynak arıyorsanız un fiyatlarına bir bakın milletin ekmeğiyle oynuyorlar bir ayda 40 tl fiyat artışı yaşandı birde diyorsunuz ekmeğe zam yapmayın

Emir
Emir - 2 yıl Önce

Ekmek 1.25 tl fındık kadar süper ekip bunu görebilcek mi acep

SIRADAKİ HABER

banner7