Elazığ Ticaret Rehberine Yeniden Start Verildi

2020 yılı Ocak ayında yaşanan Elazığ depremi ve ardından tüm dünyayı sarsan COVİD-19 nedeniyle çalışmaları durdurulan Ticaret Rehberinin 15 Mayıs 2021 tarihi itibarı ile dağıtımının yapılacak şekilde yeniden hazırlanmasına start verildi.

Elazığ Ticaret Rehberine Yeniden Start Verildi

 Bilgi güncelleme ihtiyacı olan Üyelerin 15 Nisan 2021 tarihine kadar www.etsoticaretrehberi.com sitesinden giriş yapmaları yeterli olacak…

Üye Bilgi Güncellemeleri On-Line Olarak Yapılmaya Başlandı…

ETSO TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE;

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Ferya Tanıtım Medya işbirliği ile hazırlanan Elazığ Ticaret Rehberi çalışmaları ilimizde yaşanan deprem ve pandemi süreçleri nedeni ile beklemeye alınmıştı. Dijital ortamda www.etsoticaretrehberi.com adresinde aktif olarak kullanılan rehberin basım çalışmaları için start verilmiştir.Üyelerimizin Bilgi Güncellemelerini yapmaları için15 Nisan 2021 tarihine kadar www.etsoticaretrehberi.com sitesine giriş yapıp “Kayıt Ol” kısmından giriş yapmaları halinde kendilerine dönüş yapılacak ve Firma bilgileri tamamen güncel hale getirilecektir. Sınırlı Sayıda reklam alanı İçin Ferya Tanıtım Medya ile (0424.236 50 47) irtibata geçilebilir. Elazığ Ticaret Rehberi 15 Mayıs 2021 tarihinde dağıtılmaya başlanacak olup yine interaktif olarak dijital platformda da dünyanın her noktasından ulaşılabilir hale gelecektir” dedildi.

Öte yandan 7256 ve 4447 sayılı Kanunlar ile İstihdam Teşviklerine 2020 ve 2021 yıllarında önemli düzenlemeler ve eklemeler yapılmış olup Söz konusu teşvik, destek ve indirim uygulamalarının yasal dayanaklarına, açıklamalarına, başlangıç ve bitiş tarihlerine, yararlanma şartlarına ve teşvik tutarlarına ilişkin detaylı sunum Odamızın www.elazigtso.ogr.tr sitesinde yayınlandı.

8 AYRI BAŞLIKTA YER ALAN DESTEKLERLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİLENDİRME SUNUMU

Oda Üyelerinin ilgili teşviklerden istifade etmesi ve içinden geçilmekte olan bu zor dönemde devlet desteklerini kullanması açısından SGK teşvikleriyle ilgili olarak hazırlanmış olan detaylı bilgilendirme sunumuna Odamızın www.elazigtso.org.tr sitesi üzerinden ulaşılabilmektedir.

HAZIRLANMIŞ OLAN SUNUMDA;

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda 7,

4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununda 8,

4857 sayılı İş Kanununda 1,

5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkındaki Kanunda 1,

5225 sayılı Kültür Yatırımları ve Girişimlerini Teşvik Kanununda 1,

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununda 1,

3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununda 1,

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda 1, olmak üzere toplamda 21 prim teşvik, destek ve indirim uygulaması bulunmaktadır.

Söz konusu teşvik, destek ve indirim uygulamalarının yasal dayanaklarına, açıklamalarına, başlangıç ve bitiş tarihlerine, yararlanma şartlarına ve teşvik tutarlarına sitemizden ulaşmak mümkün.

İstihdam üzerindeki maliyetlerin düşürülmesinde önemli olan bu teşvik, destek ve indirim uygulamalarının Oda Üyelerimizin ilgili birimleri tarafından incelenmesinde büyük yarar bulunmakta.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7