Elazığ TSO Karşılaştırmalı Hizmet İstatistikleri Hazırlandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2021 yılı birimler bazında hizmet istatistikleri hazırlandı. 2020 yılı Ocak-Şubat döneminde 55 yeni kayıt ve 53 terk işlemi yapılırken, 2021 yılının aynı döneminde 136 yeni kayıt ve 28 terk işleminin olduğu görüldü. Elazığ TSO Başkanı Arslan, COVİD-19 sürecinin tüm olumsuz etkilerinin devam ettiği ve 2020 yılı Ocak ayında yaşanan büyük deprem felaketine rağmen Elazığ adına toparlanma sürecinin başladığını görmekten büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.

Elazığ TSO Karşılaştırmalı Hizmet İstatistikleri Hazırlandı

Başkan Arslan, “Bu verilere baktığımızda birçok birimimizin performansını sürekli iyileştirdiğini görmekteyiz” dedi.

ARSLAN: BİRÇOK BİRİMİMİZİN PERFORMANSINI SÜREKLİ İYİLEŞTİRDİĞİNİ GÖRMEKTEYİZ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan Odanın 2006 yılında TOBB Akreditasyon sisteminde C sınıfında yer aldığını belirterek, “2018 yılından itibaren Odamızın tüm yönetim ve hizmet süreçlerini yenileyerek hedefler ve ölçülebilir değerlendirmeler yapılabilecek düzeye taşıdık.

Bu çalışmalar sonrasında Akreditasyonda B sınıfına yükselen Odamız için yeni hedefi A sınıfına yükseltme olarak belirledik. Üye memnuniyetini esas alan bu dönemimizde ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınma ve gelişmesini merkeze alarak 7/24 mesai kavramı esası ile çok önemli çalışmalar ve hizmetler gerçekleştirdik. Bu çalışmalar kapsamında birimlerimizin hizmetlerinin ölçülebilmesi için aylık istatistik yayınlanmasını öngörerek bir önceki ay ve yılla kıyaslama imkânı sağlamış olduk. Bu verilere baktığımızda birçok birimimizin performansını sürekli iyileştirdiğini görmekteyiz” diye kaydetti.

ARSLAN: BU SÜRÇ YILSONUNA KADAR ÇOK DAHA POZİTİF YÖNDE İLERLEYECEKTİR

Başkan Asilhan Arslan, “Ayrıca veriler Odamız iş planı ve faaliyet planının da revize edilmesine ve hedeflerin gerçekleşme oranlarının da takibine vesile olmakta tüm bu süreçler hem üyelerimizin hem de ilimizin birçok alanda nitelikli hizmet alımına yansımaktadır.

Önceki yıl ile bu yılın ilk iki aylık süreçteki yeni üye kayıtları ile terk işlemlerinde baktığımızda depremin ve COVİD-19’un tüm olumsuzluklarına ve süreçlerin devam etmesine rağmen normalleşme yaşanmaya başlandığını ve terk işlemlerinin azalarak yeni üye girişlerinin ise yüzde yüzün üzerinde arttığını görmekten de büyük bir mutluluk duymaktayız. İnşallah bu sürç yılsonuna kadar çok daha pozitif yönde ilerleyecektir.

Ben tüm yönetim organlarımıza, profesyonellerimize, üyelerimize ve paydaşlarımıza değerli katkı ve hizmetleri için teşekkür ediyorum. Odamız web sitesinde de yayınlanmış olan bu istatistik verilerini tüm kamuoyu ve üyelerimizin bilgilerine sunuyoruz” dedi.


 

banner107
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103