Elazığ TSO Paydaş Analiz Toplantısı Yoğun Katılımla Yapıldı!

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası yılsonu Paydaş Analiz Değerlendirme Toplantısı kamu kurumları ve STK’ların yoğun katılımı ile yapıldı. Webinar üzerinden yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, akreditasyon sisteminde A sınıfı hedefi olan Elazığ TSO’nun yönetişim modelini esas hizmet ve faaliyetlerini yürüttüğünü söyledi.

Elazığ TSO Paydaş Analiz Toplantısı Yoğun Katılımla Yapıldı!

ELAZIĞ’I ORTAK AKIL VE STRATEJİK PLANA BAĞLI KALARAK GELECEĞE TAŞIYABİLİRİZ

Elazığ TSO yıl sonu Paydaş Analiz Toplantısı kamu kurumları ve STK temsilcilerinden oluşan yaklaşık 30 kişilik bir katılımla yaklaşık 4 saat sürdü. Elazığ TSO Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürü Etem Yalın moderatörlüğünde yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan Elazığ TSO 2020 faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunarak 2021 hedeflerini paylaştı. Başkan Arslan konuşmasında, “Odamızın 2019 yılında yapılan tetkik sonrasında TOBB Akreditasyon Sisteminde C sınıfından B Sınıfına yükselmesinin ardından 2021 yılı hedefimizi A sınıfı olarak belirlemiştik.

İlimize ve üyelerimize hizmet kalitemizi sürekli iyileştirerek yükselten Odamız da göreve geldiğimiz 2018 yılı Nisan ayından itibaren yönetişim modelini esas aldık. Yani tüm paydaşlarımızla birlikte karar vererek ilimize hizmet verme sürecini başlattık. Attığımız her adım ve aldığımız her kararı ilgili STK’larımız ve kurumlarımızla birlikte istişare içinde almaktayız.

Bu süreç içerisinde belki ilimizin en değerli çalışmasını yaparak bir mastır plan oluşturduk. Bu planda ilin kısa, orta ve uzun vadeli tüm hedefleri ve bu hedeflere ulaşmak için izlenecek yol haritası belirlenmiştir. Amacımız, gerek kamu ve gerekse STK’larımızda yönetim kadroları değişse bile stratejik planın değişime uğramadan devamlılığını sağlamaktır.

Yaşanan büyük deprem ve ardından COVİD-19 süreci tüm projelerimizi yavaşlatmış olsa bile bunların uygulanmasındaki kararlılığımız devam etmektedir. İlimiz için bundan taviz verme yada vazgeçme gibi bir düşüncemiz olmadığı gibi deprem sonrasında başlatmış olduğumuz çalışmaların bugün şehrimizin geleceği açısından ne kadar büyük bir değer olduğunu görmekteyiz.

Şehre değer katacak bir çok projemizde önemli mesafeler alınmıştır. 81 il içinde inanıyorum ki, bizim kadar kapsamlı ve değer katacak çalışma yapılmamıştır. Bunu TOBB ve çok sayıda bakanımız da ifade etmiştir. Yine bu dönem içerisinde bugüne kadar tüm resmi kayıtlarda 1920 olarak değerlendirilen Odamızın kuruluş tarihi ile ilgili çok profesyonelce yürüttüğümüz çalışma neticesinde Odamızın kuruluş tarihinin 1884 olarak Misakı Milli sınırları içerisinde kalan ilk 3 Odadan biri olduğunu Ticaret Bakanlığı ve TOBB nezdinde tescil ettirdik. Tüm bu süreçler için bugün aramızda olan ve olmayan tüm paydaşlarımıza, Odamız Meclis, Yönetim Kurul ve diğer yönetim organları ile profesyonellerimize teşekkür ediyorum” dedi.

ELAZIĞ TSO STRATEJİK PLANA BAĞLI KALINARAK ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Başkan Arslan değerlendirmesinde, 01 Ocak 2020 – 25 Aralık 2020 tarihleri arasında Oda Stratejik Plan hedefleri doğrultusunda yapılan çalışmaların 4 ana başlık altında toplandığını belirtti.

Bu çalışmalar;

1-Elazığ TSO’nun Kurumsal Kapasitesinin, Altyapısının Ve Verimliliğinin Artırılması.

2-Üyelerimizin Sorunlarının ve İhtiyaçlarının Belirlenmesi ve Bu Talepler Doğrultusunda Eğitim ve Projelerin Geliştirilmesi,

3-Üyelerimizin Kurumsal Altyapılarının, Kapasitelerinin Artırılması, İlimizin Potansiyel Kaynaklarının Ekonomiye Kazandırılması Doğrultusunda Valiliğimiz, Belediyemiz, Üniversitemiz, Kamu Kurum Ve Kuruluşlarımız Ve Sivil Toplum Örgütlerimizle Birlikte Yapılan Çalışmalar.

Bu çalışmalarımızdan bazıları:

Ø KOOPERATİF ve BİRLİKLERİN KURULMASI

Ø ELAZIĞ FUAR VE KONGRE MERKEZİ

Ø SEKTÖREL SANAYİ SİTELERİ

Ø SAVUNMA SANAYİ ÇALIŞMALARI

Ø TEKNOVA (ELAZIĞ 2. OSB)

Ø SERA OSB ve JEOTERMAL TURİZM

Ø TARIMA DAYALI BESİ OSB

Ø KGK İPEKBÖCEKCİLİĞİ PROJEMİZ

Ø KOVANCILAR-PALU-KARAKOÇAN KARMA OSB

Ø COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR

Ø GASTRONOMİ VE TURİZM ALANINDAKİ ÇALIŞMALAR

Ø TEKSTİL VADİSİ VE YENİ YATIRIM GİRİŞİMLERİ

Ø İŞGEM VE TEKNOKENT

Ø KÜSİ

Ø ELAZIĞ TSO HİZMET BİNASININ EFEKTİF KULLANIM ÇALIŞMALARI 9 ELAZIĞ TSO HİZMET BİNASININ EFEKTİF KULLANIMI İÇİN YAPILAN ÇALŞIMALAR

4-Sosyal Sorumluluk Anlayışıyla Odamız Tarafından Yürütülen Ve Katkı Sağlanan Çalışmalar

Dört ana başlık altında toplanan ve Stratejik Plana bağlı kalınarak yapılan tüm bu çalışmaların detayları ile birlikte Elazığ TSO Web sitesinde yayınlandığını belirten Başkan Arslan, “2020 yılında yavaşlamış olmasına rağmen devam eden bu çalışmalarımız 2021 yılında sizlerin de yine destek ve katılımlarınızla inşallah hız kazanacak ve ilinizin ekonomisine, sanayisine, kalkınma ve gelişmesine aynı zamanda en büyük sorunumuz olan işsizliğe çare olacaktır. Bu hizmet dönemimiz için sizlerin görüş ve önerilerini önemsiyoruz. Hazırlamış olduğumuz anket formlarını sizlere ulaştırdık. Geri dönüşünüz ve bu toplantıda dile getireceğiniz her talebiniz dikkate alınacaktır. Bu vesile ile çok değerli katılım ve destekleriniz için teşekkür ediyor, yeni yılın sizlere, ailelerinize, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

KURUM YÖNETİCİLERİ VE STK TEMSİLCİLERİ DEĞERLENDİRMELERİ

Elazığ TSO Paydaş Analiz Toplantısında söz alan; KOSGEB İl Müdürü Şaban Yaşa, FKA Genel Sekreteri A.Vahap Yoğunlu, TKDEK İl Koordinatörü İ.Sertaç Yılmaz, TEKNOKENT A.ŞA. Koordinatörü Prof.Dr.Erhan Akın, İŞGEM Koortinatörü Ö.Naci Karataş, EBMC Başkanı Nafiz Koca, Elazığ Gıdacılar Dernek Başkanı Süleyman Kamaç, HAZARSAM Başkanı Prof.Dr.Bilal Çoban, Elazığ Şehir Meclisi Başkanı Mehmet Karaca, Üzüm Üreticiler Birliği Başkanı Cengiz Öz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Abdulaziz Döğer, İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü Şube Müdürü Fuat Kerti ile İş Kur Müdürü Abdullah Balcı toplantı ile ilgili genel değerlendirmelerde bulunarak, kurum çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Paydaş Toplantısında katılımcıların talep ve beklentilerinin kayıt altına alınarak 2021 yılı Elazığ TSO çalışma takvimi kapsamında değerlendirileceğini belirten Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, toplantının çok verimli ve yol gösterici olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7