Elazığ Uzun Zamandır Beklediği Kara Kavuştu!

Elazığ'da dün gece saatlerinden itibaren etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle, kent merkezi bu yıl ilk defa beyaza büründü. Kent merkezinde yaşayan vatandaşların uzun zamandır dört gözle beklediği kar yağışı dün akşam ile birlikte etkili oldu.

Elazığ Uzun Zamandır Beklediği Kara Kavuştu!

Meteoroloji'nin uyarısını yaptığı kar yağışı, 2 gündür ilçelerde sürerken, dün gece itibariyle de Elazığ'ın merkezinde etkili oldu.

Sabaha kadar etkili olan ve halen devam eden kar yağışıyla birlikte kent merkezi tamamen beyaz örtüyle kaplandı.

Kar yağışının etkili olduğu kentte sokaklara çıkan vatandaşlar bol bol fotoğraf çekerken, belediye ekipleri de cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışma yaptı. 

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, kuvvetli kar yağışı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmaması konusunda uyarılarda bulundu.

 "ÇOK UZUN ZAMANDIR BEKLİYORDUK"

Uzun zamandır bekledikleri kar yağışının Elazığ’da etkili olduğunu belirten vatandaşlardan Bilal Demir, “Uzun zamandır bekliyorduk ama biraz geç oldu. Şuanda ise fazla oldu ve zorluk yaşıyoruz. Ülkemiz şuanda bir susuzluk ve kuralık problemi yaşıyor. İnşallah, bu kar bu susuzluğa en azından bir dermen olacak” dedi.

Vatandaşlardan Mesut Erdem ise, “Çok uzun zamandır Elazığ’da beklediğimiz bir kardı. Geçen sene kar yağdı ama ben burada değildim. Bilindiği üzere, memleketimizde kuraklık da var, inşallah böyle devam eder. Hem çocuklarımıza hem bize hem de ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.  

YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA, HAMİLE VE ENGELLİLER İDARİ İZİN VERİLDİ 

Valilikten yapılan açıklamada, "İlimizde yoğun kar yağışının devam etmesi nedeniyle, özel ve resmi anaokulları ile rehabilitasyon merkezleri ve kreşlerde 19.01.2021 Salı günü yüz yüze eğitime bir gün ara verilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu görevlilerinin de tam gün idari izinli sayılmasına karar verilmiştir." denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109