ELAZIĞ VALİLİĞİ’NDEN TATİL KARARI

Elazığ’da etkisini gösteren yoğun kar yağışının ardından kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler, kronik hastalığı bulunanlar ve hamile personellere 13 Şubat Perşembe günü izin verildi.

ELAZIĞ VALİLİĞİ’NDEN TATİL KARARI

Meteorolojinin uyarısını yaptığı kar yağışı Elazığ’da 2 gündür etkili oluyor.

Tamamen beyaza bürünen kentte birçok vatandaş araçsız işlerine giderken, bazı vatandaşlar da araçlarını temizledi.

Kent merkezinde belediye ekipleri, kırsal alanda ise İl Özel İdare ve Karayollarına bağlı ekipler karla mücadele çalışması yapmaya başladı.

Halen devam eden kar yağışının gün boyu süreceği bildirilirken, kapalı 496 köy yolunun ise karın durması ile birlikte açılması için çalışma yürütüleceği bildirildi.

Okulların deprem nedeniyle 24 Şubat'ta açılacak olmasından dolayı valilik, engelli ve hamile kamu çalışanlarına bugün izin verildiğini açıkladı. Açıklamada," İlimiz genelinde etkisini sürdüren olumsuz hava şartları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler, kronik hastalığı bulunanlar ile hamile personel 13 Şubat 2020 Perşembe günü bir gün süre ile idari izinli sayılacaktır. Öte yandan kar yağışı nedeniyle özellikle ulaşımda oluşabilecek tehlikelere karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir" denildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7