Elazığ Valisi Kaldırım’ın Talimatıyla Tepkilere Neden Olan Kamp Mühürlendi

Maden İlçesi’nin Gezin Köyü’nde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait, hazar gölü kampı ve dinlenme tesisleri, sağlık ve güvenlik eksiği gerekçesiyle  Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın talimatıyla mühürlenerek kapatıldı.

Elazığ Valisi Kaldırım’ın Talimatıyla Tepkilere Neden Olan Kamp Mühürlendi

Elazığ Valiliği kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Maden İlçesi Gezin Köyü’nde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hazar Gölü Kampı ve Dinlenme tesisinin Vali Kaldırım’ın talimatıyla kapatıldı.

12 Temmuz’da Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın talimatıyla Maden Kaymakamlığı tarafından incelemede kamp ortamının eğitim, sağlık ve güvenlik açısından ziyaretçilerin ve özelliklede çocukların beden ve ruh sağlığı için uygun olmadığı ve daha önce giderilmesi gereken eksikliklerin tamamlanmadığı ve risk taşıdığı gerekçesiyle kapatılmasına karar verildiği öğrenildi.

Gezin’de bulunan Uzun bir süredir tepkilere neden olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hazar Gölü Kampı ve Dinlenme Tesisleri Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın talimatıyla 13 Temmuz günü mühürlenerek kapatıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Palu lu
Palu lu - 13 ay Önce

Yıllarca teorik pratik olarak örgüt propagandası yapılan kampın kapatılması çok doğru

zaza
zaza - 13 ay Önce

yerinde karar neden diyarbakırlıların kampıymış ? restore edilip gezin halkına açılmalı

SIRADAKİ HABER

banner7