Elazığ Yaptı; Aynısını Malatya da İstiyor

Elazığ’da Gençlik Spor İl Müdürlüğü görevine spor camiasından gelen Abdulsamet Eren’in atanması komşu şehir Malatya’yı imrendirdi. Malatya kamuoyu, Malatya Gençlik Spor İl Müdürlüğü görevine de spor camiasından bir ismin getirilmesini talep ediyor.

Elazığ Yaptı; Aynısını Malatya da İstiyor

Göreve geldiği günden bu yana yapmış olduğu çalışmalarla göz dolduran Elazığ Gençlik Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren kamuoyunun takdirini topluyor.

İl Müdürü Abdulsamet Eren’in çalışmaları komşu şehir Malatya’nın da dikkatini çekti.

MALATYA, ABDULSAMET EREN GİBİSİNİ İSTİYOR

Malatya kamuoyu Malatya İl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine Elazığ İl Müdürü Abdulsamet Eren gibi spor camiasından gelen bir ismin atanmasını istiyor.

Malatya’da yayın yapan yerel gazeteler de bu konuyu gündemlerine taşıdılar.

Bu Sabah Gazetesi de konuyla ilgili haber yaptı.

 

İşte “Bu Sabah” gazetesinin Elazığ ile Malatya’yı kıyasladığı o haber…

Tıpkı Malatya gibi Elazığ’da da Ocak ayında Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne spor geçmişi olmayan KYK’da görevli iken Suphi Döner atanmıştı. Şehrin spor camiasından yükselen eleştirileri dikkate alan siyasiler, Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne bir dönem Malatya’da da görev yapan BESYO mezunu antrenör ve hakemlik yapmış Abdulsamet Eren’i İl Müdürü olarak atattırdı. Malatya spor camiası da spor geçmişi olmayan Malatya Gençlik Spor Hizmetleri İl Müdürü Ebubekir Kayhan’ın yerine spordan anlayan birinin atanmasını bekliyor.

Malatya şu günlerde Gençlik Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’nde yönetim zafiyeti yaşıyor. İl Müdürlüğüne atanan eski KYK Müdürü Ebubekir Kayhan’ın spor geçmişi olmadığı için camianın genel sorunlarını bilmemesi, teşkilat içindeki işleyiş konusunda bilgi eksikliği spor tesislerinde bir bir zarara yol açıyor. Aynı sıkıntıları yaşayan ve 7 ay sonra değişikliğe giden Elazığ, şehrin spor camiasına kulak vererek Spor Şube Müdürü olarak görev yapan Abdulsamet Eren’i İl Müdürlüğü’ne atattırdı.

SIRADA MALATYA MI VAR?

İlk olarak Ocak ayında Gençlik ve Spor Bakanlığının teşkilat yasası kapsamında Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine Elazığ Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Suphi Döner atandı. Sonraki dönemde spor camiasının itirazları ve kurumun tıpkı Malatya’daki gibi geriye gitmesi üzerine Elazığ’da başarılı çalışmalara imza atan Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü görevini sürdüren Abdulsamet Eren, Döner’in yerine Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak atandı. Malatya’da spor tesislerinin bakımsızlığı, çim sahanın kuruması ve Yeşilyurt’un maçlarını Yeşiltepe’de seyircili oynayamaması gibi birçok eksikle kurumu karşı karşıya bırakan Ebubekir Kayhan için de aynı gelişmenin yaşanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 17:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
ercan
ercan - 5 ay Önce

Haberi gören de Elazığ'a çok büyük bir sanayi tesisi açılmış da komşu iller de bunu istiyor anlamı çıkıyor. Bizim medyamız da böyle. Yatırım fakiri olmuşuz, işsizlikte rekor kıran illerden birisiyiz, göç veriyoruz habere bak!. Bana ne kimin nereye tayin olduğundan. Bu kafayı aşın artık. Sanayi tesisi , proje, yatırım istiyoruz nokta...

Dilo
Dilo - 5 ay Önce

Spordan gelen biri olsa ne bok yiyecek ben onu anlamış değilim. Malatya kıskanmış mış hadi ordan. Haberin içeriğini okumayan sanacak ki Elazığ a uçak fabrikası kurulmuş. Bu haber kesin o boyu uzun aklı kısa denyonundur o kendisini bilir.

Mısdık
Mısdık - 3 ay Önce

Ossuruhdan tiyare !!! Selam söyle o yare ! Habere bak hizaya gel

SIRADAKİ HABER

banner7