ELAZIĞ’A BİR YATIRIM DAHA MI GELİYOR?

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türk heyeti ile birlikte Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirilen Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası’nın 14. Genel Kurulu’na katıldı.​ Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ile de bir araya gelen Başkan Arslan görüşmenin Elazığ adına olumlu geçtiğini ifade etti.

ELAZIĞ’A BİR YATIRIM DAHA MI GELİYOR?

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türk heyeti ile birlikte Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirilen Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası’nın 14. Genel Kurulu’na katıldı.​

Başkan Arslan, genel kurul sonrası yaptığı açıklamada Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına yeniden seçilen Rolf König’i tebrik ederek başarılar diledi.

ARSLAN: İKİLİ İLİŞKİLERİN ELAZIĞ TSO ARACILIĞI İLE YÜRÜTÜLECEĞİNİ TEKRARLAMAK İSTİYORUM

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan, yeni dönemin en verimli şekilde değerlendirileceği bir dönem olmasını istediklerini ifade ederek, Türkiye-Almanya arasında ticari ilişkilerin gelişmesi adına iş dünyasına gerekli tüm desteği ve danışmanlık hizmetini vereceklerini belirterek, “Zaman zaman çatışan siyasi konjonktürlere rağmen Türk iş dünyası bu durumdan yara almadan ve en az etkilenerek yoluna devam etmektedir. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odamızın Türkiye –Almanya Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olmasının iş insanlarımız tarafından çok iyi kullanılması ve değerlendirilmesini istiyoruz, iş dünyamıza bir çağrıda bulunmak istiyorum;  Almanya’da yaşayan hemşehrilerimiz vasıtası ile bir çok ticari köprü kurabilir ve yatırım imkanları oluşturabiliriz. Almanya ile iş yapmak isteyen veya Türkiye ile iş yapmak isteyen Almanya’daki iş insanlarına gerekli tüm desteği verebilecek durumdayız, ikili ilişkilerin Elazığ TSO aracılığı ile yürütüleceğini ve her konuda danışmanlık hizmeti verebileceğimizi bir kez daha tekrarlamak istiyorum” ifadelerinde bulundu.

ARSLAN: ÜYESİ BULUNDUĞUMUZ BU OLUŞUMLARDAN ÜLKEMİZE, İLİMİZE AZAMİ FAYDAYI SAĞLAMAKTIR

ICC (Milletlerarası Ticaret ve Sanayi Odası), TATSO (Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası), Türk Keneşi (Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi) Yönetim Kurulu Üyesi olan Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, “Ülkemizi temsilen bulunduğumuz bu resmi heyetler elbette son derece önemli ama hedefimiz bu heyetlerin içerisinde olmak değil, üyesi bulunduğumuz bu oluşumlardan ülkemize, ilimize azami faydayı sağlamaktır. Bulunduğumuz her platformda şehrimizi tanıtmak adına elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz. Görev aldığımız bu değerli oluşumlar, iş dünyamıza verebileceğimiz desteğin hinterlandını genişletmektedir, bu vesile ile gerek Avrupa’da gerekse Türki Cumhuriyetlerinde iş yapmak isteyen şehrimizin değerli iş insanlarına mihmandar olmaya hazırız, TATSO, ICC ve Türk Keneşi’nin bu açıdan çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor” diye kaydetti.

ARSLAN: HEM İŞ DÜNYAMIZA VE HEM DE İLİMİZE BÜYÜK KATKILARI OLACAK

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ’da İhracat Destek Ofisi’nin kurulduğunu ve personel atamasının da gerçekleştiğini belirterek “Bu ofisin ilimiz iş dünyası tarafından çok iyi kullanılmasının hem iş dünyamıza ve hem de ilimize büyük katkıları olacak. Kalkınan ve hızlı gelişim gösteren şehirler ve ülkelerin bu reaksiyonlarının altındaki temel unsurun ihracattaki paylarıdır. İhracat yapmak isteyen, fakat bir çıkış yolu veya pazar bulamayan, ihracat yapmak isteyen, fakat atılacak en doğru adımların, yapılacak en doğru hamlelerin neler olduğunu öğrenmek isteyen tüm iş insanlarımızın Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası giriş katında hizmet vermeye başlayan İhracat Destek Ofisi’ne mutlaka uğramalarını tavsiye ediyorum” açıklamalarında bulundu.

HİSARCIKLIOĞLU, ŞAHİN VE ARSLAN BERLİN’DE BİR ARAYA GELDİ

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan TATSO (Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası) nın 14. Genel Kurul Toplantısı için gittiği Berlin’de TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ile bir araya gelerek üçlü bir görüşme gerçekleştirdi. 

ARSLAN: GÖRÜŞMENİN ŞEHRİMİZ ADINA HAYIRLI BİR NETİCE VERMESİNİ DİLİYORUM

Başkan Asilhan Arslan, görüşmenin çok olumlu geçtiğini belirterek, “Genel Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kemal Şahin Bey ile yaptığımız görüşmenin şehrimiz adına hayırlı bir netice vermesini diliyorum” diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 14:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mucit Sever
Mucit Sever - 9 ay Önce

Asilhan ARSLAN odanın parasıyla kendisine makam aracı olarak Audi A6 Long aldı mı? Bunu acilen Elazığ'a açıklamalı. Aldı ise gerçekten bu şehre yazık...

Zülküf YILDIZ
Zülküf YILDIZ - 9 ay Önce

Araba olayı gerçek mi? Elazığın en zengin ailelerinden binin oğlu olan Asilhan Beyde böyle bir şey yapmışsa pes artık. Yazıklar olsun. Ne istiyorsunuz bu milletin malından kendi paranızla alın.

Dengir YANLIZ
Dengir YANLIZ - 9 ay Önce

Araba olayı doğru alındı evet. Üstelik Asilhan bey kendine eskortluk edecek bir araba daha istiyordu beyim gezerken havası olacakmış. Elazığ uyumaya devam.

Hayati Demir
Hayati Demir - 9 ay Önce

Vah vah ne günlere kaldı memleket. Millet hizmet bekliyor. Adamın derdine bak.

Sahipsiz Memleket
Sahipsiz Memleket - 9 ay Önce

Bundan önceki bütün başkanlar lensi arabasını kullandı. Bu güya içlerinde en zengin olanı. Milletin emanet olarak verdiği parayı nerelere harcıyor. Geçen senede ağlıyordu. Para yok diye. Niye ağladığı anlaşıldı.

Reis
Reis - 9 ay Önce

Bunu niye haber yapmadınız. Ey yerel basın. Yazık değil mi? Bu adam sadece geziyor. İlimize Yatırım gelmesi için Valimiz, belediye başkanımız uğraşıyor. Basın bu adamın reklamını yapıyor. Haram olsun hakımız.

İşssiz genç
İşssiz genç - 9 ay Önce

Millet işsizlikten gırıli. Hele bunun yaptığına bak.

Çiğdem Gül
Çiğdem Gül - 9 ay Önce

Milletin parasıyla araba aldığı doğruysa gerçekten hayal kırıklığına uğrarım.


SIRADAKİ HABER

banner7