Elazığ’a Ne Kadar Ödeme Yapıldı?

DASK Genel Sekreteri Serpil Öztürk, katılmış olduğu televizyon programında Elazığ depreminin ardından Elazığ’a yapılan ödeme miktarını açıkladı. Öztürk, “Elazığ depreminde. 40 bin hasar dosyası var ve 40 bin dosyanın da toplam ödeme rakamı şu anda 286 milyon TL. Yani çok ciddi bir hasar ödemesi var” dedi.

Elazığ’a Ne Kadar Ödeme Yapıldı?

Haber Türk Televizyonu’nda yayınlanan ve Noyan Doğan’ın sunduğu “Bakış” programının konuğu DASK Genel Sekreteri oldu.

Programda 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Elazığ’da DASK tarafından yapılan ödemelerin miktarını açıkladı.

ÖZTÜRK: ELAZIĞ’A DASK’TAN YAPILAN ÖDEME 286 MİLYON

DASK Genel Sekreteri Serpil Öztürk, “Elazığ şu ana kadar; Elazığ ve çevresi diyelim Elazığ’la başlayan, Ocak ayında 2020 yılında daha sonra artçılarla devam eden, içinde Malatya’nın artçılarının da olduğu, Aralık ayında Elazığ’da büyük bir artçının da içinde olduğu bir grup deprem var orada. Bu depremin toplam 40 bin hasar dosyası var. Şu ana kadar en yüksek hasar dosyamız burada Elazığ depreminde. 40 bin hasar dosyası var ve 40 bin dosyanın da toplam ödeme rakamı şu anda 286 milyon TL. Yani çok ciddi bir hasar ödemesi var. Artçılarla birlikte devam eden, artçılarla artan sayılar var. Bizde şu anda bitmiş görünüyor. Fakat yeni ihbarlarda olabiliyor, ağırlaşma olabiliyor. Çok az bir kısmı kaldı. Ciddi çok az bir kısmı kaldı. 286 milyon yüzde 98’i. İncelenen dosya sayısı 98 ama kapanan 95’lerde diyebiliriz. Biz bunlara bitirdik seviyeleri diye bakıyoruz” ifadelerini kullandı.

ELAZIĞ DEPREMİNDE MAHKEMELİK OLAN KAÇ KİŞİ VAR?

Öztürk, “Bendeki rakam şu anda çok net rakam bilmemekle birlikte 700 tane diye biliyorum ben. 40 bin dosyada 700 tane. Mahkemeye gidecek olanlar da vardır. Olabilir bunlar. DASK’ın toplam davalık sayısı da bin 300’lerde. Hepsi dahil olmak üzere tüm rakamlarımız bu” dedi.

ÖDEMELER NASIL YAPILIYOR?

Genel Sekreter Öztürk, “Biz bir deprem durumunda zaten ne kadar adres olursa olsun o bağımsız bölümün tapudaki hak sahibine ödeme yapıyoruz. Ve oradaki bağımsız bölümünde bir şekilde faturalarla, başka sözleşmelerle vatandaşın üzerinde olup olmadığını zaten tespit ediyoruz. Orada herhangi bir mağduriyet durumu şu an yaşanmadı. Karşılıklı olarak vatandaşımız bize ibraz ediyor. Biz de onların kontrollerini yaparak kontrol ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nasrettin Hoca İçimizde Yaşıyor
Nasrettin Hoca İçimizde Yaşıyor - 2 ay Önce

Nasrettin Hocaya sormuşlar Dünyanın merkezi neresidir diye oda ayağımın bastığı yer demiş, inanmayan ölçüsün diyen hocamızın fıkrası günümüzde gerçeğe döndü DASK şu kadar ödeme yaptık diyor. Şimdi bu açıklamayı duyan Edirneli vatandaş inanabilir de Elazığ da DASK sorununu birebir yaşayan yada yakınlarının yaşadıklarına tanık olan Elazığ lı nasıl inansın

ADALETSİZSİN DASK
ADALETSİZSİN DASK - 2 ay Önce

DASK IN GERÇEK YÜZÜ DEPREMDE GÖRÜLDÜ. ÇEVRE ŞEHRCİLİK BAKANLIĞININ VERDİĞİ AĞIR HASARI DİKKATE ALMAYIP BİZİM EKSPERİMİZİN RAPORU ÖNEMLİ DİYEN DASK'A SORUYORUM SİZ HANGİ ÜLKENİN KURUMUSUNUZ. DEVLETİN VERDİĞİ RAPORU KABUL ETMEM NEDİR? PEKİ SENİN EKSPERİN VERDİĞİ RAPOR ÇOKMU ADİL... EV YIKILDI ORTADA YOK DASK VERDİĞİ MEBLAĞ 2 BİN KÜSÜR VE ŞUAN MAHKEMELİĞİZ....

ali2323
ali2323 - 2 ay Önce

at yalanı gıdıklayayım inananı...

Bülent
Bülent - 2 ay Önce

Senin yalanını ben ne edeyim

sdaş
sdaş - 2 ay Önce

8 binlik hasar ödemesinin 5 bin lirasına muafiyet kazığı adında kesinti yapmışlar. Muafiyeti 8 binlik hasar üzerinden değil de 240 bin lira üzerinden yapmışlar. Sanki evin tamamı hasarlıymış gibi kesmişler. Babasının hayrına vermiş sanki!!!!

Habersiztürk
Habersiztürk - 2 ay Önce

Habertürk izlemiyoruz biz bu melun kanalın haberini yapmayın

Akkurt
Akkurt @Habersiztürk - 2 ay Önce

A haberi, CNN ,Kanal7 izleyelim izletelim, oy ÇİN ÇİNi ÇİNÇİNİ

Reiz
Reiz - 2 ay Önce

Bu paralar kimin kıçından çıktığı belli

NK
NK - 2 ay Önce

Yani dosya başı 7 bin civari ediyor. Bizlere diyorki boşuna dask yapmayın ödeme yapmayacağız


SIRADAKİ HABER

banner103