Elazığ’da 3 Cadde Araç Trafiğine Kapatıldı

Elazığ İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni kararlar aldı. Alınan karara göre; Gazi Caddesi, Vali Fahribey Caddesi ve Hürriyet Caddesi araç trafiğine kapatıldı.

Elazığ’da 3 Cadde Araç Trafiğine Kapatıldı

Elazığ Elazığ İl Hıfzıssıhha Kurulu Elazığ Valisi Erkaya Yırık başkanlığında toplandı.

Toplantıda yeni kararlar alındı.

ALINAN KARARLAR ŞU ŞEKİLDE;

Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Fiziksel temas, solunum vb. yollarla çok hızlı bulaşabilen ve enfekte olan insan sayısını hızlı şekilde yükselten Koronavirüs salgınının, halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanması hayati öneme haizdir. Aksi hallerde virüsün yayılımı hızlanarak vaka sayısı ile tedavi gereksinimi artacak; vatandaşlarımızın hayatlarını kaybetme riskini yükselterek toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebep olacaktır.

İlimiz de Koronavirüs salgınını kontrol altında tutmak amacıyla ikinci bir emre kadar 21.04.2021 tarihi itibari ile 09.00-19.00 saatleri arasında;

1. Araç trafiğinin yoğun olduğu ve vatandaşlarımızın kalabalık şekilde bulunduğu/bulunabildiği caddelerden;

a. Gazi Caddesi,

b. Vali Fahribey Caddesi,

c. Hürriyet Caddesi

sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve gereksiz sokağa çıkmaların önüne geçerek kalabalık görüntülerin ortaya çıkmasını engellemek amacıyla belirtilen caddelerin geçici bir süreliğine kolluk kuvvetlerince belirlenen noktalardan araç trafiğine kapatılmasına,

2. Araç trafiğine kapatılan caddelere açılan sokakların bariyer kullanmak suretiyle araç trafiğine kapatılmasına,

3. Araç trafiğine kapatılan alanlar içerisine park yasağı uygulanmasına,

4. Kararlara uymayanlar hakkında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi uyarınca her ihlal için 3.150 TL idari para cezası uygulanmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 22:23
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gakgobey
Gakgobey - 4 hafta Önce

virüsü zaten araçlar yayıyor bravo isabetli bir karar

Kenan&Gakkobey
Kenan&Gakkobey - 4 hafta Önce

Sözü edilen caddeler araç trafiğine kapatılınca araçların geçtiği yolda yayalar geçebilecek bu nedenle Aralık mesafe kendiliğinden artacak bulaş ihtimali asgari 2-3 kat azalacaktır. Lütfen mantıklı olalım.

-
- @Kenan&Gakkobey - 4 hafta Önce

Maske var zaten

Kenan
Kenan - 4 hafta Önce

Çok isabetli bir karar, kutluyorum. Bu yasağın kalıcı olmasını diliyorum. Bu caddelere turistik alt yapı ile takviyesini de umuyorum.

Zaza
Zaza @Kenan - 4 hafta Önce

İnşallah tümden kapatılır güzel bı alan açılır trafik kaldırmıyor virüs içinde isabetle karar yanlız yayalar daha fazla

Omer bal
Omer bal - 4 hafta Önce

Bence yayalara kapatilsin. Ama neaparsin ekonomimiz yok esnafa da yazik degilmi

iste
iste - 4 hafta Önce

Araçların radyatörlerine şöyle bir kocaman maske taksak olmaz mı? Gülünç olmayın lütfen ! Tabi ki cadde karabalık fakat herkes maskesini takıyor. Siz takmayanların peşine düşün...

kadir
kadir - 4 hafta Önce

umarım sürekli kapatılmaya hazırlık olur

A.c.g
A.c.g - 4 hafta Önce

Ne anlamı var yani bu kararın

Kaos
Kaos - 4 hafta Önce

İller ne yapacağını şaşırmış durumda. Bu iş yerinden yönetim ile alınacak önlemlerle olmuyor. Bu işi merkezi yönetim ancak çözebilir.


SIRADAKİ HABER

banner103