Elazığ’da 7 Ayda 587 Trafik Kazası Meydana Geldi

Elazığ’da son 7 ayda 587 trafik kazası meydana geldi. Kazalarda 12 kişi hayatını kaybederken, bin 46 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Elazığ’da 7 Ayda 587 Trafik Kazası Meydana Geldi

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı istatistiğine göre, Elazığ'da son 7 ayda meydana gelen 587 trafik kazasında 12 kişi hayatını kaybederken bin 46 kişi ise yaralandı.

Öte yandan 7 ay içerisinde gerçekleşen 791 kazanın ise maddi hasarlı olarak kayıtlara geçtiği öğrenildi.

Trafik kazalarında en sık görülen sürücü hatalarının ise araç hızını yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, kavşak, geçit ve kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, şerit izleme ve değiştirme kuralına uymamak, arkadan çarpma, dönüş kurallarına uymamak, kırmızı ışık veya görevlinin dur işaretinde durmamak, taşıt giremez trafik işareti bulunan yerlere girmek, yaya ve okul geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş hakkı vermemek, alkollü olarak araç kullanmak, aşırı hızla araç kullanmak, geçme yasağı olan yerlerden geçmek ve hatalı şekilde veya yasak olan yerlere park etmek olduğu kaydedildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
gagko
gagko - 6 ay Önce

sebebini elazığda araç kullanan herkes biliyor. nasıl kullanıyoruz, nasıl sabırsızız, nasıl anlayışsızız biliyoruz. aracının burnunu bir yerlere sokmaya da çok meraklıyız

23
23 @gagko - 6 ay Önce

AYNEN GAKGO ELE HAKLISIN SARI IŞIKTA GEÇMEYİ KENDİNE ALIŞKANLIK ETMİŞ HERKES ANCAK KAVŞAKLAR VE YOLLARDA ÇOK KÖTÜ. BURDAKİ BELEDİYE VE KARAYOLLARINA GİDİP DİYARBAKIRDAKİ YOLLAR VE KAVŞAKLAR GEZDİRİLMELİ. ONLARDAN ÖĞRENECEKLERİ ÇOK ŞEY VAR.

Türkiye
Türkiye - 6 ay Önce

Türkiye de en kötü şöförler Elazığ da bunun sebebi sürücü kursları ve emniyet.çünkü parayla dağıtır gibi dağıtıyorlar

Zaza
Zaza - 6 ay Önce

İleri geri etmenin anlamı yok. Eğitim eğitim eğitim

Scarface
Scarface - 6 ay Önce

Çünkü Elazığlı eşekten inmiş arabaya binmiş gibi kullanıyor , herkeste araba var ama şoförlük yok

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109