Elazığ’da 92 Projeye 45 Milyon Lira Destek Verildi

Elazığ'da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce 92 projeye 45 milyon lira destek verildi.

Elazığ’da 92 Projeye 45 Milyon Lira Destek Verildi

Elazığ'da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından toplamda 92 projeye 45 milyon lira destek verildi.

Kovancılar Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, "Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programı" kapsamında yapılan 6 bin ton kapasiteli silonun açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bir tarım ülkesi olduğunu söyledi.

ÖZDEMİR: BU TOPRAKLAR BİZİM TOPRAKLARIMIZ TERK ETMEYECEĞİZ

Bu kapsamda devletin tarımsal anlamda güzel destekler verdiğini ifade eden Özdemir, “Açıdan korumak, göçü engellemek için burada üreticiyi tutmamız gerekiyor.  Burada yapılan küçük kazançlarımız büyük şehirlerde ki kazançlardan daha değerlidir. Ülkemiz tarım ülkesi Kovancılar ilçemizde tarımsal olarak söz sahibi olacak bir konumdadır. Bu topraklar bizim topraklarımız terk etmeyeceğiz. Huzur içerisinde yaşamak için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan da üreticilere birçok alanda destek verdiklerini işaret ederek, "İl olarak bugüne kadar 92 projeyi yaklaşık 45 milyon liralık bir yatırım bedeli ile hayata geçirdik." dedi.

KARAHAN: DESTEĞİ BUGÜNE KADAR VERDİĞİMİZ GİBİ BUNDAN SONRADA VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Şuanda da bir buçuk milyon liralık bir tesisin açılışını yaptıklarını vurgulayan Karahan, "Üreticilerimiz ve çiftçilerimiz bizler için önemlidir. Bizler hükumet olarak üreticilerimizin kazanç oranlarını artırmak daha kaliteli ortamlarda üretim yapmalarını sağlamak ev aile ekonomilerine katkıda bulunmaları için her türlü desteği bugüne kadar verdiğimiz gibi bundan sonrada vermeye devam edeceğiz diye ifade etti.

İşletme sahibi Nurettin Çelik ise 6 bin ton olan tesisin kapasitesini 25 bin tona çıkaracaklarını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7