Elazığ’da Apartmanlarda Coşkulu 23 Nisan Kutlaması

Elazığ Korona virüse rağmen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, süslenen apartmanlarda coşkuyla kutlandı.

Elazığ’da Apartmanlarda Coşkulu 23 Nisan Kutlaması

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da Korona virüs tedbirleri kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, farklı şekilde kutlandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün özel bir kutlama programı açıklamasının ardından çocuklar, ev, balkon ve pencerelerini kendi hazırladıkları afişler, bayraklar ve görsellerle süsledi.

Merkez Cumhuriyet Mahallesi’nde de bir sitede içerisindeki apartmanlara dev Türk Bayrakları asılırken, çocukların süslemeleri ise renkli görüntüler oluşturdu.

Çocukların şarkı söyleyip, şiirler okuduğu apartmandaki renkli görüntüler tarafından drone ile havadan görüntülendi.

AYTAÇ: ARKADAŞLARIMIZLA BİRLİKTE OYUN OYNADIK

Bugün burada arkadaşlarıyla doyasıya eğlendiklerini belirten çocuklardan Gül Aytaç, “Arkadaşlarımızla birlikte oyun oynadık. Burada şarkılar söyleyip bayraklarımızı salladık. Korona virüsten dolayı böyle bir program düzenlendi. Her yere bayraklar asıldı. Balkonlardan şiirler okundu” dedi.

DÖĞEN: BİZ BURADA BAYRAKLARIMIZI ASTIK

Evlerini süsleyip aileleriyle güzel vakit geçiren öğrencilerinden Bade Döğen ise “Biz burada bayraklarımızı astık. Evlerimiz de süslendi. Bizim 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

KARAKAYA: 100’NCÜ YILI TÜM ÜLKEMİZE VE HALKIMIZA KUTLU OLSUN

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100’ncü yılını kutladıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Özcan Karakaya'da “Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaşadığımız pandemi sürecinde çocuklarımız dışarı çıkamadığı için bir etkinlik düzenlemeyi planladık ve bu etkinliği de bugün burada vatandaşlarımız ile gerçekleştirdik. Bayramımız ve Millet egemenliğinin hakim olduğu Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 100’ncü yılı tüm ülkemize ve halkımıza kutlu olsun” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103