ELAZIĞ’DA ARABADA SİNEMA ETKİNLİĞİNE YOĞUN KATILIM OLDU

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları gençlerin talebini kırmamış ve arabada sinema etkinliği düzenleme sözü vermişti. Başkan Şerifoğulları sözünü yerine getirdi ve ilk arabada sinema etkinliği yoğun katılımla gerçekleştirildi.

ELAZIĞ’DA ARABADA SİNEMA ETKİNLİĞİNE YOĞUN KATILIM OLDU

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından Elazığ’da “Arabada Sinema” etkinliği düzenleyeceklerini duyurmuştu.

Gençlerin talebini kırmayan Başkan Şerifoğulları gösterimi yapılacak film için de anket çalışması başlattı. Ankette “7. Koğuştaki Mucize” filmi seçildi.

Hazırlıklar yapıldı ve sistem Park 23 AVM arkasındaki otoparka kuruldu. Saatler 21.30’u gösterdiğinde ise sinema etkinliği başladı.

Yoğun katılımın olduğu etkinlik öncesinde Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları vatandaşları ziyaret ederek mısır ve çay ikramında bulundu.

ŞERİFOĞULLARI: TÜM KARARLARI TİTİZLİKLE UYGULAYABİLMENİN GAYRETİ İÇERİSİNDE OLDUK.

Ardından açıklama yapan Başkan Şerifoğulları,“İlimizde 24 Ocak tarihinde büyük bir afet yaşandı. Afetin etkilerini ortadan kaldırabilmek, hızlı bir şekilde yaraları sarabilmenin gayreti içerisindeyken, Tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını ile karşı karşıya kaldık. Bu süreçte; Ülkemizde ilk belirtileriyle birlikte ilimizde Belediye olarak, Devletimizin, Hükümetimizin almış olduğu tüm kararları titizlikle uygulayabilmenin gayreti içerisinde olduk. Tüm toplu ulaşım araçları, Kamu kurum kuruluşlarında dezenfeksiyon, temizlik ve hijyen işlemlerini ivedilikle gerçekleştirdik. Ve gerçekleştirmeye de devam edeceğiz. Bu süreçte 20 yaş altın gençlerimizin ve 65 yaş üstü yaşlılarımızın ciddi manada sıkıldıklarını biliyorduk. Bunları önleyebilmek adına Belediyemiz olarak, Sosyal ve Kültürel etkinlikler düzenledik. Bunlardan bir tanesi 20 yaş altı gençlerimizin doğum günlerini evlerine giderek kutladık, onlara moral motivasyon verebilme adına çalışmalarımızı gayretli bir şekilde yaptık. Aynı zamanda evde bakıma muhtaç yaşlılarımızın evde temizlik hizmetlerini yapabilme adına ekiplerimiz, birimlerimiz sahadaydı. Bu krizi fırsata çevirebilme adına Elazığ belediyesi olarak bugüne kadar sahadaydık. Bundan sonraki süreçte de mesai merfumu gözetmeden sahada olacağız. Ve bu krizi de fırsata çevirdiğimize inanıyorum” diye kaydetti.

ŞERİFOĞULLARI: VİRÜSÜN HIZLI ŞEKİLDE YAYILMASINI ÖNLEMEK ADINA BÜTÜN ÖNLEMLERİ ALDIK

Başkan Şerifoğullarıkoronavirüse karşı Elazığ’da çok güzel bir sınav verildiğinin altını çizerek, “Sayın Valimizin başkanlığında bizlerin, pandemi kurulunun çalışmaları sonucunda, vaka sayılarının çok az olması ve aynı zamanda bu sayıların ve virüsün hızlı şekilde yayılmasını önlemek adına bütün önlemleri aldık. Nasip olursa bayramdan sonraki süreçte de inşallah normalleşme süreci başlayacak. Bundan sonraki süreçte, inşallah hep birlikte eski günlerde olduğu gibi gezeceğiz, eğleneceğiz, güzel Elazığ’ımızın tadını çıkaracağız” şeklinde konuştu.

ŞERİFOĞULLARI: AREFE GÜNÜNE KADAR DEVAM EDECEK

Arabada Sinema etkinliğiyle de ilgili konuşan Başkan Şerifoğulları, “Çok güzel bir etkinlik olacağını ümit ediyorum. Burada ki kalabalık da bunu net bir şekilde gösteriyor. Bu aktivitemiz,Arefegününe kadar devam edecek. Hemşehrilerimizin 2 ay boyunca evde ciddi manada canlarının sıkılmasını bir noktada da pozitife çevirebilme adına etkinlikler başlattık. Bundan sonraki süreçlerde de vatandaşlarımızın yanında olacağımızı ve taahhüt ettiğimiz tüm çalışmaları, projeleri hayata geçireceğimizi ve Elazığ’ımızı daha müreffeh, daha yaşanabilir bir şehir haline getirebilmek adına, gece gündüz demeden ekiplerimizle birlikte çalışacağımızı buradan tüm hemşehrilerimize duyurmak istiyorum” diye konuştu.

Arabada Sinema etkinliğine katılan vatandaşlar ise çalışmadan dolayı Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 00:57
banner73
YORUM EKLE
YORUMLAR
elazığ susuz başkan
elazığ susuz başkan - 2 hafta Önce

eyyy başkan elazığ susuzz susuzzz ramazan ramazan sular kesiliyor ayıp beee 1 arıza gün boyu sürer mi ? telefon açıyoruz müteahit boruyu patlatmış diyorlar ee biz mi gelip yapacayık bu arızayı yok efendim gece gece yapılamıyormuş hizmetin gecesi gündüzü mü olur ? vatandaş'ı mağdur etmeye hakkınız yok

Elazığlı
Elazığlı - 2 hafta Önce

Elazığdda sular kesik. Vatandaş evsiz barksız. belediye başkanı eğlence peşinde.bu şehir bunları hak etmiyor. Chpli İzmirdeki etkinliği örnek alan ak partili belediye başkanı . Yazık Reis ne yapsın bunlara.

Oktay
Oktay @Elazığlı - 2 hafta Önce

Elazığ niye hak etmiyor, siz seçtiniz?

yarabbi sen yardım et
yarabbi sen yardım et - 2 hafta Önce

sayın başkan cumhuriyet mahallesinde sular kesik ramazan ramazan Allahtan revamıdır bu telefon açıyoruz yok efendim şimdi yapılamazmış çavuş demiş sabah yaparız ancak düşmüşsünüz film peşine bir su arızasını anında gideremiyen belediye tehoooo Allah elazığ'a yardım ede...

EL_AZİZ
EL_AZİZ - 2 hafta Önce

SAYIN BAŞKANIM SİZ BELLİ BİR KESİMİN BAŞKANI DEĞİLSİNİZ ELAZIĞIN BAŞKANISINIZ TOPLUMUN ÇOĞUNLUĞUNU İLGİLENDİREN KONULARA ÖNCELİK VERİRSENİZ SEVİNİRİZ ÇOKMU GEREKLİ ARABADA FİLM İZLEMEK O FİLMİ İZLEMEYE BELLİ KESİM GELMİŞ YAZIK BU MİLLETİNH SİZDEN BEKLİNTİSİ ÇOK FAZLA U NUT MA YIN

Fethi Kurtuluş
Fethi Kurtuluş - 2 hafta Önce

Bunlar Fransa kraliçe si marie antomoiet gibiler. Su yoksa sinema seyretsinler

Rüstempaşalı
Rüstempaşalı - 1 hafta Önce

Bu mübarek günlerde sürekli sular kesiliyor ona çare bul başkanım bize sinema ne lazım inanın oraya gidip onu izleyenlere de akıl erdiremiyorum yazık gerçekten ne haldeyiz

Burak 23
Burak 23 - 1 hafta Önce

Pehhh pehhh elazigin kovidde bir sinemaya ihtiyaci vardi adamda hakli para yok pul yok boylesi seylerle gun geciriyorlar...

Gs Clup
Gs Clup - 1 hafta Önce

Memleket ne hale geldi deprem, virüs keyfine sinema


SIRADAKİ HABER

banner7