Elazığ’da Becayiş İçin Facebook’da Sayfa Kuruldu

TOKİ tarafından yapılan konutların kuralarının çekilmesiyle birlikte evlerini değiştirmek isteyen depremzedeler becayiş için sosyal medya üzerinden bir birlerine ulaşmaya çalışıyorlar.

Elazığ’da Becayiş İçin Facebook’da Sayfa Kuruldu

Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından TOKİ depremzedeler için ev inşaalarına başlamıştı.

Deprem konutlarının hak sahiplerine teslim edilmesi için geçtiğimiz günlerde kura çekimi gerçekleştirildi.

Kura çekiminin ardından evleri istemedikleri katta yada bölgede olan vatandaşlar becayiş gerçekleştirmek için arayışlara başladı.

Hak sahipleri becayiş ile bir başka hak sahibiyle kuradan çıkan evini değiştirebiliyor.

Hak sahiplerinin bir birine daha hızlı ulaşabilmesi için de çeşitli seçenekler gündeme gelmişti. Kuraların çekildiği ilk günden itibaren ise vatandaşlar sosyal medya hesapları üzerinden bir birlerine ulaşmaya çalışıyor. Facebook’ta vatandaşlar tarafından “Elazığ TOKİ Becayiş Grubu” isimli bir sayfada oluşturuldu.

Hak sahipleri facebook da kurulan “Elazığ TOKİ Becayiş Grubu” isimli sayfada bir birlerine ulaşarak becayiş işlemlerini yapmaya çalışıyor.


banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 2 ay Önce

4 kişilik bir aileye 2+1 ev
Bu 2+1 evleri yaparken utanmadınız mı her şeyi düşünüyorsunuz demediniz mi millet evlere nasıl sığacak tabi siz büyük evlerden oturuyorsunuz rahat rahat Allah hepinizin belasını versin hepinizi Allaha havale ediyorum

Huzeyfe
Huzeyfe - 2 ay Önce

Karşıyaka da çıkanlar haklı.Çünkü k.yaka AFAD konutları değil,belediye oraya kentsel dönüşüm uyguladı,arttığı için 115 daireyi AFAD kurasina dahil ettiler.Hak sahipleri mahkemeye verirse kesin kazanırlar, çünkü,bir adaletsizlik var.Haklilar.

Nebahat Aydın
Nebahat Aydın - 2 ay Önce

Kim karşıyaka yakayı kabul eder 2+1 zemin kat bunada bir açıklık getirsinler

Orkun
Orkun - 2 ay Önce

Beğenmeyen almak zorunda değil,yersen.Banada 2+1 çıktı,veya bana 3+1 çıksaydı 2+1 bir başka insanımıza çıkacaktı,ne değişmiş olacaktı,bu saatten sonra yapacak birşey yok.Eger varsa sizinleyim.Buyrun.

Kutalmış
Kutalmış - 2 ay Önce

Milletin çoğunun okur yazarı yok gardaş,ne fısbuk' udur.Senin ki de tam bir fantezi.Eger kabul görürse, AFAD becayiş yapacakların adres ve telefonlarını resmi web sitesinde yayınlar,birbiriyle konuşup anlaşırlar sa, becayiş noter belgesini kuruma sunar ve sistemde yeni şekli kayıt altına alınır.Yapilacak en geniş kapsamlı becayiş böyle olur.Zaten bunu kurum ilan etmeden kimse acele edip yapmasın geçersiz sayılır.Belki mahkeme kur'ayı bile iptal edebilir.Az sabır,zaten anahtar teslimi olmadan hiçbir şey yapmayın.

Hak sahibi
Hak sahibi - 2 ay Önce

Karşıyaka da fazladan yapılıp ihale ile kimsenin o fiyatlara almayacağı belli olduğu için oradaki evlerin 2+1 leri normal toki evlerinden m2 ile daha küçük yapılmış olduğu için toplu kuraya eklendi Zafran da ise dağıtılan 3+1 den den sonra orada kalan zemin katlar ile 2+1 ler kuraya dahil edildi. Çatalçeşmede ise 4 üncü kat olarak ne 2+1 nede 3+1 evler kuraya koyulmadı.Bunun yerine hak sahibi olanlara 2+1 Bodrum katları koydular.Bu yüzden bütün Bodrum katlardan elden çıkarıp 4 üncü kat Çatalçeşmede yi elde tuttular.Bizmişen de 2+1 Bodrum dahil etmeyen yöneticiler Toplu kurada Bodrum katları eklediler iki kura arasında hak sahibi olanlara adaletsizlik yapıldı.

Hasan
Hasan - 2 ay Önce

yemışlık 5 etap la 2etap degıstırmek ısteyen varsa.yazsın 3+1

Cihan Cihangir
Cihan Cihangir - 2 ay Önce

Bize budünyada meskeni dar edenleri sende Ahireti DAR et ALLAHIM


SIRADAKİ HABER

banner103