Elazığ’da Bir İlk Gerçekleşti

Elazığ İl Müftülüğü’nde bugüne kadar bir ilk gerçekleşti. Elazığ Müftü Yardımcılığına ilk kez kadın bir müftü yardımcısı atandı. Müftü Yardımcısı Hatice Arslan Elazığ’a gelerek göreve başladı.

Elazığ’da Bir İlk Gerçekleşti

Türkiye’de her şehre bir kadın müftü yardımcısı atamak için Diyanet İşleri Başkanlığı uzun süredir çalışmalarını sürdürüyordu.

Çalışmalar tamamlandı ve Elazığ’a ilk kez kadın müftü yardımcısı atandı.

Bugüne kadar Elazığ Müftülüğünde görevli tüm müftü yardımcıları erkeklerden oluşmuştu. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Elazığ’a ilk kez kadın müftü yardımcısı ataması gerçekleştirildi.

Elazığ İl Müftü Yardımcılığına atanan iki çocuk annesi Hatice Arslan, şehre gelerek göreve başladı.

1979 yılında Ankara’da doğan Hatice Arslan, 2003’te Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 2004 yılında Hatay İl Müftülüğünde Vaiz olarak göreve başladı. 2010 Yılında Eskişehir İl Müftülüğüne naklen atandı. 2015 yılında ise İzmir İli Ödemiş İlçe Müftülüğüne Vaiz olarak naklen atandı ve 07.09.2018 tarihine kadar bu görevi ifa etti.

Ödemiş İlçe Vaizliği görevine devam ederken, açılan Müftü Yardımcılığı Sınavı’nı kazanarak Elazığ il müftülüğüne atanan Hatice Arslan görevine başladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7