ELAZIĞ’DA DEPREM OLDU

Kandilli Rasathanesine göre Elazığ’da saat 02.32'de 4.8 saat 03.03'de ise 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Gece insanları yatağından uyandıran deprem büyük korkuya neden oldu.

ELAZIĞ’DA DEPREM OLDU

Elazığ’da depremlerle sallanmaya devam ediyor. 

Kandilli Rasathanesine göre Elazığ’da saat 02.32'de 4.8 saat 03.03'de ise 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İki depreminde merkez üssü Sivrice ilçesi olarak açıklandı.

KANDİLLİYE GÖRE DERİNLİK ÇOK YAKIN

4.8 büyüklüğündeki deprem yerin 5.9 kilmoetre altında meydana gelirken 4.3 büyüklüğündeki deprem ise yerin 1.9 kilometre derinliğinde oluştu

AFAD'IN VERİLERİ

AFAD'ın verilerine göre ise 02.32'deki depremin büyüklüğü 4.5 Saat 03.03'deki depremin büyüklüğü ise 4.2 olarak açıklandı.

AFAD AÇIKLAMA YAPTI

AFAD tarafından yapılan açıklamada; "Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki #deprem sonrası, an itibariyle, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz" denildi. 

Elazığ merkezli deprem çevre şehirlerden de hissedildi. 

VATANDAŞLAR KENDİNİ DIŞARIYA ATTI!

Meydana gelen iki depremin ardından Elazığlılar büyük panik yaşadı. Genç yaşlı herkes kendini evlerinden dışarıya attı. Apartmanları boşaltan vatandaşlar boş alanlara geçti. Depremin ardından şehir merkezindeki trafikte  kısa süreli bir yoğunluk yaşandı. 

Ayrıca Elazığ'da gece saat 04.00 itibariyle hava durumu eksi 3 derece

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2020, 04:27
banner97
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alp
Alp - 9 ay Önce

Eğer aklımızla dalga geçmiyorlarsa bizim hissettiğimiz deprem kesinlikle 5 in üzerindeydi. Deprem sonrası hiç bir artçı depremi bu kadar hissetmedik. Depremin hissedilmesinde başka faktörler varsa onu söylesinler biz de anlayalım ama kesinlikle 5 in üzerinde bir deprem hissettik. Buna itirazı olan olduğunu sanmıyorum

Kurdoğlu
Kurdoğlu @Alp - 9 ay Önce

Sevgili Alp,değerli hemşerim Merhaba
Depremi hissetmenize birçok etken var ! Mesela Depremin oluştuğu bölge,şiddeti,sarsıntı tipi,yer yüzüne yüksekliği gibi birçok etken var !
Mesela Sivrice Kamışlı merkezli yer yüzüne 6.9km derinliğinde "S" dalgası tipinde 5 şiddetinde bir deprem ile yine 6.9 km derinliğinde "P" dalgası tipinde 5 şiddetinde bir depremi hissetmeniz farklı olacaktır !
Selam ve Dua İle

Diyarbakır
Diyarbakır @Alp - 9 ay Önce

Döşek altımdan kaydı burası Diyarbakır orayı düşünemiyorum.

Doğan yıldırım
Doğan yıldırım - 9 ay Önce

Panikliyecek Bi durum yokbbunlar sadece artçı depremler... Ve son olarak gelen yardımlar ihtiyaç sahip leri ne değilde ihtiyacı olmayan insanlara ulaşıyor buna Bi çözüm bulun..

Bozo23
Bozo23 - 9 ay Önce

Afer bolgesi ilan edilmesi icin daha ne bekliyorlar acaba. Asıl yıkım 1 ay 2 ay sonra ortaya çıkacak. Millet perişan çadırlarda bu kış gibi günde. Vatandaşın mevcut borçlarını sıfırlamak bu kadarmi zor? Büyük şirketlerin vergi borçlarını bir kalemde silen hükümet bize sadece 3 ay erteleme gibi bahaneler ile gelmesin. Lütfen herkes daha gözünü açssın. Bugün yarın o oy verdiğimiz kişiler güvenli evlerine gidecek bizler de hasarlı binalarda oturmaya devam edeceğiz.

Kral 23
Kral 23 - 9 ay Önce

Bu gidişle yok olacağız sonumuz iyi değil

Eylül Sibel DENİZ
Eylül Sibel DENİZ - 9 ay Önce

Ancak depremlerin büyüklüğünü indirebilirsiniz ama o 4.8 büyüklüğünde filan değildi bizim evi düşünemiyorum o daha Beşik gibi sallanmıştır. Dedemlere geldik onların müstakil ev olmasına rağmen daha çok sallandı vitrindrkiler sallandı. Bundan 1hafta önceki depremi de indirdiğiniz gibi bu deoremin büyüklüğünü de indirdiniz bence katılan varmı acaba

Kurdoğlu Erkan
Kurdoğlu Erkan - 9 ay Önce

Allah yardımcımız olsun inşAllah
artçılar anlaşılan o ki bir müddet daha sürecek bana kalırsa 2-3 hafta daha 2-4 arası sallanır durur !

Yeşim
Yeşim - 9 ay Önce

Allahım sen büyüksün

İsmail
İsmail - 9 ay Önce

Ben şanlıurfa dan hissettim

Tek
Tek @İsmail - 9 ay Önce

Vay anaa


SIRADAKİ HABER

banner7