Elazığ’da Depremde Hasar Alan Orta Hasarlı Bir Bina Tahliye Edildi

Elazığ'da daha önce depremde hasar gören 5 katlı bir binanın yeni depremde kolonlarında hasar olduğunun bildirilmesi üzerine ekipler çevre güvenliği alarak, apartman sakinlerini tahliye etti.

Elazığ’da Depremde Hasar Alan Orta Hasarlı Bir Bina Tahliye Edildi

Elazığ’da sabah meydana gelen 5.3’lük depremde bazı evler hafif hasar görürken, 24 Ocak’taki 6,8’lik depremde orta hasar alan merkeze bağlı Rüstempaşa Mahallesi Günbatımı Sokak üzerinde bulunan 5 katlı bir binanın bodrum katındaki kolonlar hasar aldı.

Binada bulunan 5-6 aile çökme tehlikesine karşı tahliye edildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, 30 yıllık olduğu belirtilen 3’ü dükkan 9’u da ev olmak üzere 12 daireli Şeker Apartmanının etrafını şeritle kapatarak çevre güvenliği aldı.

Apartman sakinleri ise Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile AFAD’ın inceleme yapacağını aktardı.

TAŞKAYA: VERECEKLERİ NİHAİ KARARA GÖRE BAKACAĞIZ

Depremden sonra binayı boşalttıklarını belirten apartman sakinlerinden Selçuk Taşkaya, “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile AFAD İl Başkanlığı bizim binaya iki kere orta hasar vermişti. Ben konteyner kentte kalıyordum ama eniştem ile 5-6 tane apartman sakini burada ikamet ediyorlardı. Depremde eniştem evi apar topar boşalttı. Gelen polis ekipleri de binamızı kapattılar. Şu anda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile AFAD gelecek olan çalışanları bekliyoruz. Verecekleri nihai karara göre bakacağız. Şu anda apartmana girilemez denildi” dedi.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Hahın Adamı
Hahın Adamı - 8 ay Önce

Şu binanın ağır hasar raporu alması için vAllahi billahi deprem olmasına gerek yok. 30 yıllık bina, her yeri dökülüyor. Şu binaya 2 defa orta hasarlı diyen kişilerin açığa alınması lazım.

Vatandaş
Vatandaş @Hahın Adamı - 8 ay Önce

İlla yıkılması lazım. Yıkıldıktan sonra verirler o raporları

Tahir
Tahir - 8 ay Önce

Benim evimin içi dışı her tarafinda catlak var yan daire kolonlari paramparça yikildi yikilacak 3 defa gelip baktilar hicbi hasar kaydi olusturmadilar ben Allaha havale ettim Allahindan bulsunlar

Hasar Tespitleri Sağlıksız Yapıldı Diyenler Haklı
Hasar Tespitleri Sağlıksız Yapıldı Diyenler Haklı - 8 ay Önce

Çevre şehircilik hasar tespitlerini sağlıklı yapmadı diyenleri haklı çıkaracak örneklere bir yenisi daha eklendi.

Tahir
Tahir - 8 ay Önce

Adamlar bekliyorlar bina yıkılsın millet ölsün ondan sonra hasar raporu verelim bu düşünceyle daha cok insan ölür

Vatandas
Vatandas - 8 ay Önce

Hastane cadesi apartmanlar hepsi 30 40 yılık hepsi yikilmasi gerekiyor elazig da çok bina eski yeniden hepsi tespit edilmeli olum olması gerekiyor !!!

SIRADAKİ HABER

banner103