Elazığ’da En Çok Aşı Hangi İlçede Yapıldı?

Sağlık İl Müdürü Cahit Polat, Elazığ’da en yüksek aşılama yapılan ilçenin Ağın İlçesi olduğunu açıkladı.

Elazığ’da En Çok Aşı Hangi İlçede Yapıldı?

Koronavirüs ile mücadelede aşılama çalışmaları devam ediyor.

Birinci doz aşıda Elazığ olarak yüzde 54,2 oranında aşı yapıldığını aktaran Polat, en yüksek aşılama oranının yüzde 73,48 ile Ağın olduğunu ifade etti.

POLAT: EN YÜKSEK AŞILAMA AĞIN İLÇE’MİZDE

İl Müdürü Polat, “Şu an kırmızı renkteyiz. Bugün inşallah turuncuya geçeceğiz. Ama bizim amacımız mavi renge çıkmak. Elazığ olarak bu orandayız. Türkiye şu anda yüzde 65 seviyelerinde. İlçeler olarak en yüksek aşılama oranında yüzde 73,48 oran ile Ağın ilçemizdir. Oradaki duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Diğer ilçelerimiz de yakın zamanda bu seviyelerin üstüne çıkacaktır. Aşılamada merkez yüzde 56, Alacakaya yüzde 56, Arıcak’ta yüzde 40, Baskil'de yüzde 52, Karakoçan’da yüzde 46, Kovancılar’da yüzde 38, Maden’de yüzde 58, Palu’da yüzde 40, Sivrice'de ise yüzde 58 noktasındayız” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ağın
Ağın - 6 ay Önce

Palu ve arıcaklılarışehre almayın

Baskil
Baskil @Ağın - 6 ay Önce

Hayır sana olum gidin vurdurun niye aşı olmuysunuz

Acrrrr
Acrrrr @Ağın - 6 ay Önce

Hayırdır

...
... - 6 ay Önce

Aşı olmayanları hastahalerde ücretsiz tedavi etmeyin. Sgk nın acilen düzenleme getirmesi gerekli.Aşısız kişilerin devlet hastahanelerinde ücretli olarak tedavi görmesi gerekli. Adamlar aşı olmuyor diye binlerce lira yoğun bakım masrafı oluyor ve bu masraf bizim ödediğimiz ücretlerden karşılanıyor. Sgk zarar ettikçede emeklilik yaşı yükseliyor.

Melele
Melele @... - 6 ay Önce

Beni tedavi etmesinler

Ali
Ali - 6 ay Önce

Ağın kullanicisi Palu ve Arıcak la alıp veremedigin ne. Palu olmasa sizi kimse adam.yerime koymaz bundan emin ol... kendinizi Elazığ li sayıyorsunuz sonra paluyu beğenmiyorsunuz

Remzi
Remzi @Ali - 6 ay Önce

Aşısını olmayan elazığlıyım demesin atsınlar şehirden

PALU
PALU - 6 ay Önce

besmelesiz PALUNUN adını ağzına alma adam ol AĞIN yoksa alırlar aklını !

23.01
23.01 @PALU - 6 ay Önce

Siz kendinizi adam mi saniyorsunuz bu elazigin bu halde olmasinin asil sebebi siz siniz her donem 4 vekil cikariyorsunuz torpil adam kayirma kacakcilik arpaciliktan baska yaptiginiz ne var elazigin adini batirdiz adiz bata (gercek palu yerlileri haric)

Ağın
Ağın @PALU - 6 ay Önce

Hoşt palu hoşt

23.01
23.01 - 6 ay Önce

Medeniyetin gozunu seveyim.gercwk elaziglilar bunlar iste


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109