Elazığ’da Futbol Sahasında Sosyal Mesafeli Cuma Namazı Kılındı

Korona virüs salgını dolayısıyla Elazığ'da birçok cami bahçesinde olduğu gibi Kültür Park içerisindeki futbol sahalarında da cuma namazı kılındı. Bu hafta ilk defa 65 yaş üstündekiler de kısıtlamanın esnetilmesiyle cuma namazına gelebildi.

Elazığ’da Futbol Sahasında Sosyal Mesafeli Cuma Namazı Kılındı

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da cuma namazı korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kılındı.

Bu hafta camilerin bahçesinin yanı sıra Kültür Park'ta bulunan futbol ve spor sahalarında da sosyal mesafeli bir şekilde cuma namazı kılındı.

İl Müftüsü Selami Aydın tarafından futbol sahasında kıldırılan namaz öncesinde her türlü tedbir alınırken, ilk defa 65 yaş üstündekiler de kısıtlamanın esnetilmesiyle namaza gelebildi.

AYDIN: VERİLEN BU EMEK BOŞA GİTMESİN

Şu anda devletin çok büyük bir gayret içerisinde olduğunu belirten İl Müftüsü Selami Aydın, “Büyük fedakarlıkla en güzel örneğini vererek bu hastalıktan kurtulmak için çok büyük mücadeleler verildi ve sonuna gelindi. Biz istiyoruz ki verilen bu emek boşa gitmesin. Kardeşlerimiz sosyal mesafeye dikkat ederek sayın valimizin talimatlarına uyarak güzel bir şekilde ibadetlerimizi yerine getirelim” dedi.

68 YAŞINDA UZUN SÜRE SONRA İLK DEFA CUMA NAMAZINI KILABİLDİ

Cuma namazını Kültür Park’ın spor sahasında kıldıklarını ifade eden vatandaşlardan Mahmut Salgar, “Müftümüz bize cuma namazını kıldırdı. Gerçekten çok güzel oldu. Ben 68 yaşındayım. Bundan önceki iki cuma namazına gelemedim almadıkları için ama şimdi serbest olduğu için gelip cuma namazımızı kıldık. Çok iyi ve güzel oldu” diye konuştu.

KARA: İNŞALLAH BİR SONRAKİ HAFTA DA CAMİLERDE KILARIZ

Sosyal mesafeye dikkat ederek cuma namazını kıldıklarını dile getiren vatandaşlardan İsmet Kara da, “Kültür park halı sahasında huşu içerisinde cuma namazımızı eda ettik. Allah kabul etsin. İnşallah bir sonraki hafta da camilerde kılarız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kasım MOLLA
Kasım MOLLA - 5 ay Önce

ALLAH kabul etsin,ama namazdan çok 19 Mayıs gençlik ve Spor Bayramı ,spor hareketleri ni hatırlatıyor.Artik sosyal mesafe mi ,yoksa şeytana bırakılan ara mı,artık herkesin anlayışına kalmış.Keske,herkes evinde bir müddet daha ,öğle namazı kılsa da bu çimenlik teki bu görüntüler olmasa.Camilerimiz mahzun.

.
. @Kasım MOLLA - 5 ay Önce

Senin gibi kendini molla sanan zırtolar ülkeyi bu hale getirdi.

maşallah
maşallah - 5 ay Önce

maşAllah sosyal mesafe kuralına çok uyulmuş.

SIRADAKİ HABER

banner7