Elazığ’da Geçen Ay 122 Trafik Kazası Meydana Geldi

Elazığ’da geçen ay meydana gelen 122 trafik kazasında 4 kişi hayatını kaybederken, 225 kişi yaralandı.

Elazığ’da Geçen Ay 122 Trafik Kazası Meydana Geldi

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı istatistiğine göre, Elazığ'da Ağustos ayında meydana gelen 122 trafik kazasında 4 kişi hayatını kaybederken, 225 kişi yaralandı.

Öte yandan geçen ay içerisinde gerçekleşen 163 kazanın ise maddi hasarlı olarak kayıtlara geçtiği öğrenildi.

Trafik kazalarında en sık görülen sürücü hatalarının ise araç hızını yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, kavşak, geçit ve kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, şerit izleme ve değiştirme kuralına uymamak, arkadan çarpma, dönüş kurallarına uymamak, kırmızı ışık veya görevlinin dur işaretinde durmamak, taşıt giremez trafik işareti bulunan yerlere girmek, yaya ve okul geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş hakkı vermemek, alkollü olarak araç kullanmak, aşırı hızla araç kullanmak, geçme yasağı olan yerlerden geçmek ve hatalı şekilde veya yasak olan yerlere park etmek olduğu kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2021, 11:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Anonim
Anonim - 6 gün Önce

Elazığ'da araç kullanmayı bilen çok az. Adam ya üstüne sürüyor arabayı, ya sinyal vermiyor, ya aynaları kontrol etmiyor. Allahtan nüfus az. Yoksa diğer şehirlerden beter olur. Yapılan saçma yollar da kazaya davet çıkarıyor zaten.

ali
ali @Anonim - 6 gün Önce

Kurallara uyan çok az. Günde bir kaç kez karşı tarafın hatasını tolere ediyorum. Yol hakkı diye bir şey yok, sinyal yok, ters şerit kullanma, dörtlülerin yakınca yolun ortasında arabayı park edebilrim düşüncesi gibi... Çok ciddi bir şekilde kontrol gerekli

Anonim
Anonim - 6 gün Önce

Çok haklısınız. İkinci sıra park edenler yüzünden aniden fren yapmak zorunda kalıyorum. Zaten yollar dar geçişi de engelliyorlar. Ben kimseyi engellemeyeyim diye en uygun yere park etmeye çalışıyorum uzakta olsa bile.

SIRADAKİ HABER

banner103