ELAZIĞ’DA HANGİ İLÇE ŞANSLI OLDU?

Dar gelirlileri ev sahibi yapmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdelenen "100 Bin Sosyal Konut Projesi", vatandaşlarda büyük bir heyecan yarattı. Proje kapsamında aylık 894 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vade ile Türkiye tarihinin en ucuz finansal maliyetiyle dar gelirliler ev sahibi olabilecek. Kesinlik kazanan ilçeler arasında Elazığ’ın Maden İlçesi de var.

ELAZIĞ’DA HANGİ İLÇE ŞANSLI OLDU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün müjdesini verdiği dar gelirli aileler için 81 ilde yapılacak "100 Bin Sosyal Konut Projesi", tüm Türkiye'de büyük bir heyecan yarattı.

15 Aralık-15 Ocak tarihleri arasında başvuruların alınacağı projede vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de söz konusu konutların hangi ilçelerde yapılacağı oldu.

17,3 milyar TL'lik yatırımla Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılacak ve ülke genelinde binlerce dar gelirli aileyi yuva sahibi yapacak projenin hayata geçirileceği ilçelerden bir bölümü netlik kazanmaya başladı.

Durumu netlik kazanan ülke genelindeki diğer il ve ilçeler arasında 150 konut ile Elazığ’ın Maden ilçesi kesinlik kazandı.

SEKMEN: ANKARA’DA YAPMIŞ OLDUĞU GİRİŞİMLER NETİCESİNDE TAHSİS EDİLMİŞTİR

AK Parti Maden İlçe Başkanı Ramazan Sekmen konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Ankara’da yapmış olduğu girişimler neticesinde Maden ilçemize 150 dar gelirli konutu tahsis edilmiştir. Hayırlı olsun. AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, İl Başkanımıza, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

AYLIK GELİRİ 5.500 TL'DEN DÜŞÜK OLANLAR BAŞVURACAK

Türkiye genelinde büyük bir heyecan yaratan ve dar gelirli aileleri aylık 849 lira taksitle ev sahibi yapacak '100 Bin Sosyal Konut Projesi'nin tanıtım toplantısı önceki gün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapıldı. Toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 100 bin sosyal konutun inşası ve finansmanı temini için protokol imzaladı. 81 ilde yapılacak 100 bin konutun inşasına yılbaşından sonra başlanacak. 1.5 yıl içinde bitirilmesi planlanan konutlar özelliklerine göre 140 bin ila 210 bin TL arasında fiyatla satılacak. Yüzde 10 peşin ödeme yapacak olan vatandaşlar, aylık 894 TL taksit ve 240 ay vadeyle bu konutlara sahip olabilecek. Konutlara daha önce TOKİ'den ev almamış ve konut kredisi kullanmamış aylık geliri 5.500 TL'den düşük olanlar başvuracak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe gül
Ayşe gül - 1 yıl Önce

Çokmu ucuz dar gelirli 894 tl yi nasıl ödeyecek soruyorum size insanları oyuna getirmeyin yapıyorsanız iyilik yapın bu iyilik değil

Mert
Mert - 1 yıl Önce

Resmen milletten para toplama tekniği insanlarda akıl yok. Aklı olan toki sistemine bir göz atsın.

W
W - 1 yıl Önce

Bu koyun toplum oldukça ak parti daha çok semer bağlar bide utanmadan açıklama yapi tayyip suriyelinin hepsine vatandaşlık verecekmiş Allaha havale ediyorum

SIRADAKİ HABER

banner7