Elazığ’da İlk İftar Yapıldı

Ramazanın ilk gününde iftar sofraları şenlendi, ramazan bereketini birlikte getirdi. Elazığ’da da Bölge Camisinde vatandaşlar aynı sofrada buluştu.

Elazığ’da İlk İftar Yapıldı

Bu ramazan ayında da Bölge Camisinde hayır severlerin desteği ile iftar yemekleri verilecek.

Bu ramazanın ilk gününde de Elazığlılar bölge camisinde iftarlarını yaptılar.

“GÜZEL BİR İMKAN SUNUYOR”

İlk günkü iftar yemeğine destek olan İşadamı Nadir Canben, ““Her sene olduğu gibi Elazığ’da Bölge Camisi dernek federasyonumuz güzel bir organizasyon düzenliyor. Elazığ’da fakir öğrencilerimiz, ailelerimiz veya kimsesizlerimiz ve evine kavuşamayanlar için burada güzel bir imkan sunuyor. Aydın Bey’in Başkanlığında onun sayesinde yardımcı olmak amacıyla, katkıda bulunmak için bu Ramazan sofralarına bir etkide ve katkıda bulunuyoruz. Allah Aydın Abimden razı olsun. O Organize ediyor. Biz de çok memnunuz, mahallemizde çok memnun. Ramazan’ın Elazığ’a ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“CAMİDEKİ ORTAM GÖRÜLDÜĞÜ ZAMAN İNSANIN İÇİ AÇILIYOR”

Elazığ Cami Dernekleri Federasyonu Başkanı Aydın Şimşek, “Cenab-ı Rabbimize hamt olsun ki bir Ramazan ayına daha idrak ediyoruz. Bölge Camimiz yine bu sene 30 gün boyunca hayır sahiplerinin katkısıyla iftar yemeği verecek. 700 kişiye yakın burada camimiz de iftar yemeği yiyen gençlerimiz mevcut. Allah hepsinden razı olsun. Gelen ve hayır yapanlar gerçekten de şu camideki ortam görüldüğü zaman insanın içi açılıyor. Çünkü camiler şenleniyor. Camilerimizin şenlenmesi Ramazan’ın bereketiyle, hayrıyla oluşuyor. 30 gün boyunca camimiz açık. Her gelen vatandaşımız, evde dul kalan erkekler var. Yemek yapamıyor. Zengin dahil de olsa ve üniversite öğrencilerimizin olması. 700’e yakın öğrenci buradan faydalanıyor. Güzel bir yanı var. Herkes Camii adabıyla geliyor. Güzel bir şekilde inşallah Allah nasip ederse Ramazan’ın son 10 günü sahur yemeği de vereceğiz. Kadir Gecesi’nde geçen sene bin kişiye 600 bayan, 400 erkeğe sahur yemeği verdik. Güzel geçiyor. İnşallah bu senede programımız güzel geçecek. Allah razı olsun müftülüğümüzün destekleri ve katkıları var. Haıyr sahipleri olsun, Nadir Bey olsun, İbrahim Gök olsun. Yasemin Açık, 5-6 senedir gerçekten de camimize iftar yemeklerini Mehmet Yalçın ile beraber veriyorlar. Gerçekten de bu hayır sahiplerinin bunları gördüğü zaman buradaki bu gençlerin yemek verdikleri zaman insanın gerçekten de içi açılıyor. Rabbim inşallah Ramazan’ı hayırlı kılar” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103