Elazığ’da ‘Kadına Şiddete Hayır’ Stantları Kuruldu

Elazığ’da Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla 'Kadına Şiddette Hayır' stantları kuruldu.  

Elazığ’da ‘Kadına Şiddete Hayır’ Stantları Kuruldu

Valilik koordinesinde  Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü  tarafından 25  Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında organizasyon düzenledi.

Düzenlen organizasyonda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü,  İl Jandarma Komutanlığı ile  Elazığ Belediyesi  ekipleri tarafından 'Kadına Şiddete Hayır' stantları kuruldu. 

Vali Yardımcısı Recep Gündüz, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sait Çeçen ve vatandaşların  katılım sağladığı stantlarda, Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında bilgiler verilerek broşürler dağıtıldı. Stantların  gün boyunca devam edeceği bildirildi. 

ÇEÇEN: KADINLARIMIZ BİZE EMANET OLARAK BIRAKILMIŞTIR

Kadına Şiddettin her türlüsünün yanlış olduğunu aktaran  Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sait Çeçen, “Aile kurumu ve toplum içerisinde önemli bir yeri olan kadınlarımız birer anne, kış kardeş  ve eş olarak her alanda mevcuttur. Şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu belirtiyoruz. Kadına karşı şiddete biraz daha hassas davranıyoruz. Çünkü inancımız ve kültürümüzde kesinlikle kadına hiç bir şiddetin yeri yoktur. İnancımızda kadın cennetten bile daha üstün bir mertebeye konulmuştur. Kadınlarımız bize emanet olarak bırakılmıştır. Bizde bu inançla toplumumuzda kadınlarımıza karşı her türlü şiddetin bitmesini temenni ediyor ve kadınlarımızın her platformda hak ettikleri yerde olmalarını diliyorum” dedi. 

Kurulan stantlara herkesi beklediğini ifade eden vatandaşlardan Nur Sema Aydın da, “Şiddetin her türlüsüne hayır diyoruz" diye konuştu.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
23
23 - 5 gün Önce

KADINA, ERKEĞE, İNSANA, HAYVANA VEYA HER HANGİ BİR CANLI CANSIZ VARLIĞA ŞİDDET STAND KURMAKLA DEĞİL ÇOCUKLUKTAN BAŞLAYAN BİR EĞİTİMLE OLUR.

Kadı
Kadı - 5 gün Önce

Pekiii iyi güzel de!Erkek' e şiddet e EVET mi?Ne dersiniz,kadın ve kadinci geçinen maskeliler .Daha dün bir kadın uykuda kocasını odaya kilitleyip cayır, cayır yaktı.Şimdi bu ne?Ne oldi Paşinyan!!!

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109