Elazığ’da Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Planlama ve Geliştirme Kurulu Dönem Toplantısı

Elazığ’da Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Planlama ve Geliştirme Kurulu 2. dönem toplantısı gerçekleştirildi.  

Elazığ’da Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Planlama ve Geliştirme Kurulu Dönem Toplantısı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinatörlüğünde üniversiteler, iş dünyası, kamu kurum ve kuruluşlarının katılımıyla hazırlanan ve uygulamaya konulan 'Türkiye Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Stratejisi Eylem Planı'na istinaden oluşturulan Elazığ KÜSİ İl Planlama ve Geliştirme Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nda Vali Erkaya Yırık başkanlığında yapılan toplantıya, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Yüce, İŞ-KUR İl Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB Müdürlüğü ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) yetkilileri katıldı.

Covid-19 öncesi ve sonrası ilin sanayi durumu, ithalat, ihracat ve destekler ile ilgili konuların değerlendirildiği toplantı, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Yavuztürk  tarafından sinevizyon gösterimi destekli sunum yapılmasıyla son buldu.

YIRIK: İLİMİZİN FAYDASINA OLACAKTIR

Programda konuşma gerçekleştiren Vali Erkaya Yırık, “İlimizin sanayisine ilişkin politikaları uygulama yöntemleri belirlemek,  tüm üretim sektöründe yaşanan ilin ticaretine, ekonomisine katkı sağlayacak faktörlerin yaşanmış olduğu sıkıntıları bertaraf edecek çözümleri üretecek ve vatandaşlarımıza bu işin taraflarına fayda sağlamak için yapagelmekte olduğumuz  Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Planlama ve Geliştirme Kurulu 2. dönem toplantısında bir aradayız. Bu toplantıda ilgili birimlerle birlikte yine belediyemizin de katkılarıyla aynı şekilde Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, İŞ-KUR, Fırat Kalkınma Ajansı, Fırat Üniversitesi, Organize Sanayi ve diğer katılımcı arkadaşlarımızın katkılarıyla ilimizde üretim yapan sektörlerin yaşamış oldukları bertaraf etmek, onların iş kapasiteleri arttırabilmek, becerilerini geliştirebilmek ve ülkemizde özellikle ithal ikameci olarak bilinen ithalatı yapılan ara ürünlerin üretimlerini mümkünse ilimizde gerçekleştirmeyi planlayıp karar altına almayı düşünüyoruz. Buradaki firmalarımızın üretim bakımında güçlendirilmesi ilimizin faydasına olacaktır” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
yol daraltma ve park satma uzmanı başkan da ordaymış
yol daraltma ve park satma uzmanı başkan da ordaymış - 3 hafta Önce

elazığda yolları daralması geri çekmeleri iptal etmesi parkları satması ile nam salan belediye başkanı şahin şerifoğulları da oradaymış. merkez mahaleler sayesinde trafik keşmekeşi olan yaşanmaz kaldırımı olmayan yolları çok dar olan bir hal alacak . uzman olduğu konular .... yazıklar olsun sana başkan sana inananları mahçup ettin yolları daralttın yazıklar olsun şehri yaşanmaz hale getiriyorsun 20-30 yıl sonrasını düşünecek çap yokmuş sende...

Hakan
Hakan - 3 hafta Önce

Komşu iller Büyükşehir vizyonu peşinde, vizyonsuz bizimkiler ise , Köyşehir peşinde. Allah akıl ve vizyon versin..

Ağu
Ağu - 3 hafta Önce

Toplanip toplanip dagilmaktan iş yapamaz olduk bu toplantilarda hep kameralarin onunde oluyor bakin biz calisiyoruz haaa mesaji veriliyorsa aldik

SIRADAKİ HABER

banner103