Elazığ’da Karne Heyecanı

Elazığ’da öğrenciler karne almanın mutluluğunu yaşadı. Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman ve Milli eğitim Müdürü Mehmet Yiğit öğrencilerin karne sevincine dahil oldular.

Elazığ’da Karne Heyecanı

Bugün 8.896 öğretmen ile 519 eğitim kurumda öğrenim gören 127 bin 422 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdiler.

Elazığ’da da öğrencilere karne dağıtıldı.

2021-2022 eğitim öğretim yılının son gününde Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit Şehit Mehmet Akpınar İlkokulunda düzenlenen karne törenine katılarak öğrencilerin karnelerini dağıttılar.

Öğrencilerin karne sevincine ortak olan Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman öğrencilere karneleri ile birlikte çeşitli hediyeler de dağıttı.

Bayram havasın içerisinde geçen karne töreninin ardından Vali Dr. Ömer Toraman ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit öğrenciler tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisini izlediler.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT 2 yıl aradan sonra yüz yüze eğitimin sağlıklı yürütülmesi için büyük bir gayret ve çaba sarf eden tüm öğretmen ve eğitim çalışanlarına teşekkür ederek velilerimize bazı hatırlatmalarda bulundu.

YİĞİT: KARNE SONUCUNA GÖSTERECEĞİNİZ TEPKİNİZDE VE ÇOCUĞUNUZA YÖNELİK TUTUMUNUZDA BUNU GÖZ ÖNÜNE ALMALISINIZ

Müdür Yiğit açıklamasında, “Karne notları, çocuğunuzun bir yıl boyunca gösterdiği çalışma davranışlarının ürünüdür.  Ancak bu notlar çocuğunuzun kişilik değerlendirmesi değildir. Karne sonucuna göstereceğiniz tepkinizde ve çocuğunuza yönelik tutumunuzda bunu göz önüne almalısınız. Kötü bir karne ile karşılaştığınızda çocuğunuza kızmak, bağırmak, kişiliğine yönelik eleştirilerde bulunmak onun bundan sonraki başarısına katkı sağlamayacaktır. Bu olumsuz tutumlar zaten suçluluk hisseden ve üzülen çocuğunuzun psikolojik durumunu ve kendine güvenini daha da kötüleştirecektir. Bu nedenle çocuklarımızı anlayışla karşılamanızı, onlarla doğru ve sağlıklı bir iletişim kurarak ders notlarını düzeltebilmeleri için geleceğe yönelik planlamalar yapmanızı istiyoruz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109