Elazığ’da Kentsel Dönüşüm Kapsamında Yapılan Evlerin Arsa Fiyatları Belli Oldu

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından kentsel dönüşüm ilan edilerek konutların yerinde yapıldığı evlerin arsa fiyatları belli oldu. Hak sahipleri kentsel dönüşüme giren evlerinin fiyatlarını irtibat bürolarından öğrene bilecek.

Elazığ’da Kentsel Dönüşüm Kapsamında Yapılan Evlerin Arsa Fiyatları Belli Oldu

Elazığ’da meydana gelen deprem ağır hasar gören Abdullahpaşa, Mustafapaşa, Rüstempaşa, Sürsürü Mahalleleri ile Karşıyaka Mahallesi’nde yerinde dönüşüm yapılmasına karar verilmişti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kararıyla bu mahallelerde belirlenen alanlar riskli alan olarak değerlendirilmiş ve bu bölgelerdeki evler yıkılıp yeni deprem konutları yerinde yapılmaya başlanmıştı.

Daha önceden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, revize alanlarda yapılan TOKİ’nin deprem konutlarının fiyatlarını açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından gözler kentsel dönüşüm kapsamında yapılan bu konutların fiyatlarına çevrilmişti.

FİYATLAR BELLİ OLDU

Kentsel dönüşüm kapsamında TOKİ tarafından yapılan bu mahallelerdeki konutların arsa fiyatları belli oldu. Vatandaşlar evlerinin fiyatlarını mahallerinde bulunan irtibat bürolarına giderek öğrenebilecekler.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 16:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullahpaşalı
Abdullahpaşalı - 7 ay Önce

Hangi yüzyılda kaldınız, elektronik ortamdan neden paylaşılmıyor? Vatandaşı oradan oraya yormaya doymadınız. Abdullahpaşa 1.Etapta Yol seviyesinin altında giriş katlar mevcut. Hadi o geniş arazide evleri küçük yapmayı becerdiniz bari vatandaşı ölmeden toprağa gömmeyeydiniz. Bu projeyi çizen mimara diploma veren üniversiteye yazık, onun çizdiği projeyi körü körüne kabul eden TOKİ'ye yazık, bunu onaylayan bürokratlara yazık. Her yerde Liyakat Şart.

mustafa paşalı
mustafa paşalı - 7 ay Önce

kentsel dönüşüm arsa fiyatları belli ama neden kimse ödeme koşulları ile alakalı açıklama yapmıyor, çevre şehircilik halen neyi bekliyor, evler yıkıldı, yeni konutlar yükseliyor ama ne ödeneceği ne kadar ödeneceği konusunda herkes bi haber bekliyor

Yaşar
Yaşar - 7 ay Önce

Yazık bu millete resmen aptal yerine kondular anlamadığım konu nailbey ye 12 kat vermişler Abdullah paşa gibi yere 5 kat bu nasıl hesaptır anlamdim tavuk kümesi benzeri evlere halki mahkum ettiler boş kalan arsalar yeşil alan kalacak nereye kadar acaba birilerine peşkeş çekilecek ileriki tarihte görürüz TOKİ yapıları şimdiden dökülmeye başladı kapilar dolap kalorifer elk su şimdiden dağıldı milletin hakkı haram olsun bu işi yapana yaptırana sebep olana

Ulukaleli
Ulukaleli - 7 ay Önce

Depremin en çok hasar gördüğü yerlere 8 kat verilmiş

Hursit
Hursit - 7 ay Önce

MILLETI REZIL ETTILER.ALLAH EN USTTEKINDE EN ALTTAKINE HEPSINE SORSUN.TEZ ZAMANDA BUNLARDAN KURTULMAYI DA NASIP ETSIN..

Huzeyfe
Huzeyfe - 7 ay Önce

Haset,Kin, düşmanlık duyguları içerisinde nankörlük edenleri ALLAH CC. EL- KAHHAR İsmi şerifi ile kahretsin.Baskanimiza hayırlı uzun ömürler ile basimizda daim kılsın.Amin.
Devletimiz de ebedi payidar olsun.

Gakgo
Gakgo @Huzeyfe - 7 ay Önce

Devletimiz daim var olsun. Fakat hiç kimse devlet ve milletten üstün ve daim değildir. Bu ülke nice zeki, bilgili ve ülkenin dertlerine deva olacak kişileri yetiștirmiș ve yetiştirecektir. Ülke hiç bir zaman 1 kişiye muhtaç olmadı olmaz da ülkeye faydası olan kim olursa Allah razı olsun fakat tüyü bitmemiş yetimin hakkını kim gereksiz ve faydasız harcıyorsa onun hesabı sorulsun. Yukarıda Abdullahpașalı nın yorumunu beğenmeyenler neden rahatsız oldular çok merak ediyorum. Allah akıl fikir versin ne diyeyim.

Abdullahpaşa
Abdullahpaşa - 7 ay Önce

Kiracilar icin ne yaptiniz varmi cevabi olan insanlar rezil oldu ev sahipleri sanki saray sahibi evleri cok degerli

Abdullahpaşa
Abdullahpaşa @Abdullahpaşa - 7 ay Önce

Evi yapilan evine gidecek, kiracilar nolcak ev kiralari çok pahalı. Elazig depremini sadece ev sahiplerimi yaşadı bu nasil bi mantik, yine seçimler olacak o zamanda kiracilar sandikda cevap verecek vekillere insAllah siz şimdi kiracilari ayak alti edin Allah büyük inşAllah bunu sorar sizden keşke rantiniz kadar insanlarin degeri olsaydi.

Abdullahpaşa
Abdullahpaşa - 7 ay Önce

Kiracilar icin ne yaptiniz varmi cevabi olan insanlar rezil oldu ev sahipleri sanki saray sahibi evleri cok degerli


SIRADAKİ HABER

banner103